David Hampl
26 června, 2019

Obezita je bezesporu jedním z hlavních problémů dnešního světa. Lidé se všeobecně vyhýbají jakémukoli nadbytečnému pohybu a kdyby to bylo v jejich silách, nejraději by všechny činnosti prováděli z postele. Horší ovšem je, když se v životě dostanete do fáze, když vám už nic jiného nezbývá. Své o tom ví například Ashley z USA, která ve svých dvaceti sedmi letech vážila neuvěřitelných 350  kilo! Doktoři jí oznámili, že s největší pravděpodobností její tělo vlivem nadměrného tělesného tuku zkolabuje a naprosto vypoví službu do třiceti let. Ženě tedy příliš času na revitalizaci organismu nezbývalo. Ona se však během dvou let úporného snažení změnila k nepoznání!

Ashley a její srdceryvný příběh, který obletěl svět

USA je považováno za domov největšího množství obézních lidí. Za to vděčí zejména špatnému stravování, jelikož Amerika je domovem hned několika předních fast food řetězců, které posléze občané vyhledávají mnohem více, než je zdrávo. Ashley byla přesně tím příkladem, který se ke špatné životosprávě propracoval od raného mládí. Již v šesti letech života začala konzumovat obrovské množství jídla a samozřejmě také sladkostí, které tělesné stavbě nikterak nepomohou. Její stav se postupně zhoršoval a nakonec se dostala do fáze, kdy její mohutná schránka vážila neskutečných 350 kilo a to v pouhých 27 letech!

Ačkoli je lidský organismus poměrně vytrvalý, tak bylo jasné, že Ashley s tímto přístupem na světě dlouho nezůstane. To ostatně potvrdili i lékaři, kteří jí prorokovali nezvratný skon v jejích třiceti letech. Tomu ovšem žena chtěla za každou cenu zabránit, jelikož ještě na střední škole (tehdy vážila už 200 kilogramů) potkala muže, s nímž počala syna Patrika, jehož nechtěla nechat na světě samotného.

Pětiletý Patri by po celou dobu svého života její oporou. Sama Ashley totiž na nohách zvládala vydržet pouhých pět minut, takže se stěží mohla sama osprchovat. Právě Patrik jí tedy nosil jídlo, pití a musel prokázal obrovskou houževnatost, kterou se mu rozhodla oplatit bojem za lepší zítřky.

Situace se zprvu zdála naprosto neřešitelnou

Ashley se nejdříve většina lékařů a odborníků na váhu vyhýbala, jelikož si nikdo z nich nevěděl rady, jak mamince pomoci v tak krátkém časovém horizontu shodit potřebná kila. Nakonec se na ní štěstí ale přeci jen usmálo v podobě doktora Younanena, jenž se specializuje právě na operace extrémně obézních osob. Ihned vzal Ashley pod svá křídla a pomáhal jí ze všech sil s bojem proti poruše stravování.

K tomu bylo zapotřebí vynaložení hodně energie a emocí, takže Ashley musela po celou dobu navštěvovat psychologa. Snažení se nakonec vyplatilo, Patrikova maminka totiž během jednoho roku shodila úctyhodných 125 kilogramů! Dnes už se k jídlu staví naprosto odlišně a s hubnutím stále pokračuje! Její příběh je velice inspirativní pro mnohé z nás.

Sdílejte článek