Tato žena změnila svůj život ze dne na den. Dnes bydlí téměř zadarmo a plní si své sny. Na první pohled obyčejná dřevěná bouda je skvělým místem pro život. Kdo nahlédne dovnitř, velmi se diví -
Menu

Tato žena změnila svůj život ze dne na den. Dnes bydlí téměř zadarmo a plní si své sny. Na první pohled obyčejná dřevěná bouda je skvělým místem pro život. Kdo nahlédne dovnitř, velmi se diví

Myslíte si, že rok je příliš krátká doba, než aby se ve vašich životech něco mohlo dramatiky změnit? Omyl, i jeden jediný rok někdy stačí k tomu, abyste svůj život překopali od základů a začali budovat něco zcela nového. A v případě Michelle Boyle z Oregonu v USA to platí doslova. Za jediný rok se jí život obrátil vzhůru nohama a nyní žije tak, jak si předtím ani neodkázala představit.

Život z ruky do úst

Michelle ještě loni žila tak jak většina Američanů – platila obrovský nájem za průměrně velký dům v městečku Sherwood v Oregonu. Takovýmto způsobem žila celý život. I když se několikrát přestěhovala, vždy byl scénář totožný – nový dům v pronájmu, kde vám nic nepatří, sypete majitelům velké peníze, ale na oplátku se takřka o nic nestaráte. Nikdy v životě nic neopravovala ani sama nebudovala. Na druhou stranu také žila od výplaty k výplatě a každý měsíc musela pečlivě počítat každou korunu, aby ji nechybělo na základní životní potřeby.

Jenže léta ubíhala, děti odrostly a chystaly se opustit své hnízdo. To přimělo Michelle k zamyšlení nad vlastním stylem života a konečně si uvědomila, že takto dál žít nechce. A změna to opravdu měla být veliká. Ale i díky ní nyní dokáže Michelle vyžít se zlomkem původních nákladů a konečně může začít šetřit i na důchod.

Změna je život

Jak to udělala? Jednoduše sebrala odvahu a rozhodla se své peníze investovat mnohem lepším způsobem. Dříve platila měsíčně 1600 dolarů za třípokojový dům se dvěma koupelnami. Nyní ale vlastní malý, ale roztomilý domek, za který platí měsíčně pouhých 75 dolarů. A to včetně plateb za vodu, elektřinu i internetové připojení! Jak toho dosáhla? Nezalekla se možných překážek, ale malinké obydlí si doslova postavila vlastníma rukama.

A nebudeme vám lhát – lehká cesta to nebyla. Pustit se do něčeho zcela nového, a navíc když z toho má vzniknout vaše bydlení, je logicky velký risk. Na druhou stranu bydlet ve vlastním je tak hřejivý pocit, že už byste jej nikdy nechtěli za nic na světě vyměnit. „Možná mám miliony dalších problémů, ale splácení hypotéky mezi ně rozhodně nepatří,“ říká Michelle.

Malinký, ale o to útulnější

Už na prahu jejího malého domku budete naprosto ohromeni.

Na první pohled vás zaujme především nádherná kuchyň, ve které najdete úplně vše, co byste si mohli přát. Michelle zde tráví většinu svého času, a proto se nebála zde zainvestovat, aby vše bylo skutečně dle jejích představ.

Zajímavé je, že veškeré vybavení pochází ze 40. a 50. let 20. století. Michelle miluje vintage styl a dala si práci s tím poshánět skutečně jedinečné kousky.

Domeček je dost prostorný na to, aby se sem vešlo i malé schodiště, které vede do vyvýšené obytné části, stejně jako útulný obývací pokoj, odkud se vám nebude chtít odejít.

V horním patře se sice nepostavíte, ale na spaní je tento prostor jako dělaný.

A stále nekončí

Možná se tedy ptáte, co dělá nyní Michelle se všemi těmi penězi, které ušetří na nákladech za bydlení. A odpověď vás možná ani nepřekvapí. Jednoduše dělá to, v čem je dobrá – staví další malinké domy. Své zkušenosti každodenně využívá k tomu, aby dále šířila povědomí o tom, jak snadno a levně se dá bydlet. Tyto krásné útulné domy pronajímá na AirBnB, a i díky tomu si vydělává na své další projekty. A zájem o pobyt v tomto malém království je samozřejmě obrovský. Kdo by taky nechtěl alespoň na pár dní pobýt v roztomile útulném prostředí, kde nikam nemáte daleko, ale rozhodně se tam nebudete cítit klaustrofobicky.

I díky pečlivému plánovaní a využití prostoru se do domku vejde skutečně více, než byste čekali. Je zde i dostatek úložných prostorů, kuchyň, kde uvaříte i několikachodové menu, a samozřejmě pohodlný prostor k odpočinku a spánku.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Na první pohled obyčejný kontejner v sobě ukrývá neuvěřitelné bohatství.…

Některé věci nebo objekty mohou na první pohled působit velmi stroze a jednoduše. Když se pak ale odhalí jejich skutečný…
DŮM A ZAHRADA

Tato dívka udělala šílenou věc, která vás srazí na kolena.…

Hledáte inspiraci, jak změnit své současné obydlí, ale nenacházíte žádný nápad? Všechny dostupné nápady jsou už ohrané a chtěli byste…
DŮM A ZAHRADA

Sousedé přemýšleli, proč vykopl velkou díru v zahradě. Po několika…

Jednoho dne přijel na jeho zahradu bagr, který začal kopat díru. Sousedé si mysleli, že si zde buduje jezírko nebo…
DŮM A ZAHRADA

Vzal dřevěné desky a pustil se do práce. Během 1…

Mít na zahradě bazén je praktické. Můžete se osvěžit kdykoliv jenom chcete, stejně jako v něm můžete relaxovat, nebo u něho…
DŮM A ZAHRADA

Zemřel ji manžel a se svými dcerami se ocitla ve…

Bytová krize je něco, co vrcholí již několik let. A to nejenom u nás, ale i na řadě dalších míst…
DŮM A ZAHRADA

Ocitl se téměř na ulici, měl pouze pár korun, tak…

Každý má o bydlení jiné představy. Někomu stačí pokoj, jiný potřebuje byt, další zase velký dům. A potom tu jsou…