Domů DŮM A ZAHRADA Těchto 12 nádherných pokojových rostlin nepotřebuje žádnou péči, jen občas zalít. Číslo...

Těchto 12 nádherných pokojových rostlin nepotřebuje žádnou péči, jen občas zalít. Číslo 9 bych určitě chtěla mít doma!

Tyto rostliny nepotřebují téměř žádnou péči. Netřeba je hnojit, přesazovat, čistit od starých lístků. Jediné, co si žádají, je občas jim dopřát trochu vody. Jsou zde pro krásu a pro potěšení našich očí. Vlastníte některou z nich i Vy?

Neobvyklé pokojové rostliny jsou přesně to, po čem naše srdce baží. Právě proto, že vše ostatní je již v dnešní době dostupné a mnohé krásné pokojové rostliny potřebují péči, na kterou nemáme čas a nejednou ani prostor. Rostliny, které Vám však dnes představíme, jsou příbuzné sukulentů a kaktusů, ale jejich vzhled si Vás zcela podmaní.

Mach Marima

Tyto mechové koule jsou neobvyklým druhem, který nemá rád sluneční světlo. Jsou absolutně úchvatné zejména v akváriích, ale dokážou existovat i samostatně. Marima nebo tedy kladofora, je považován za symbol věčné lásky, protože roste velmi pomalu. Za rok povyroste jen o 5-7 cm, zato dokáže žít i 200 let. Podle japonské tradice přináší majiteli štěstí a prosperitu.

Sukulent Delfín

Rostlina, kterou lidé nazývají delfín, je mimořádně oblíbená v Japonsku. Snadno ji však seženete i u nás a radost dělá zvláště když povyroste a krásně se zahustí. Jde o sukulent, jehož lístky svým tvarem připomínají skákající delfíny. Má delší stonek a v době květu nádherné bledě růžové květy. Jak jinak, je extrémně nenáročný. Jediné, co nemá rád, je příliš mnoho vody.

Trachyandra

Chapadla medúzy nebo zelené kadeře? Vyberte si sami. Tato rostlina mnoha lidem připomíná různé věci. Je velmi nenáročná, pochází z Afriky a je zvyklá žít pod spalujícím sluncem, proto je třeba ji jako jednu z mála rostlin uvedených v tomto článku zalévat jednou týdně. Přesto je ideální společnicí i v pokojích domů a dařit se jí bude na světlém a slunném místě.

Crassula

Blízká příbuzná známého „stromu peněz“ miluje světlo a čerstvý vzduch. Lidé ji často nazývají i „pohár na víno“ – je to pro její neuvěřitelný tvar. Jaké krásy dokáže stvořit příroda!

Euphorbia

Kam dál?

Všímáte si poslední dobou na sobě něčeho divného? Zde jsou zdravotní příznaky, které byste nikdy neměli ignorovat!

7 ranních návyků, které Vám brání ve Vaší vysněné postavě! Zbavte se jich a dosáhněte ideálního těla!

Psychologové radí, co dělat, abyste byli součástí těch jedinečných 8 % populace, jež si plní své sny a cíle!

Kosmetologové vysvětlují, proč jsou některá běžná pravidla péče o pleť zcela falešná!

Tak tomuhle se říká, mít doma šikovného muže! Poproste svého manžela, ať Vám takovou dekoraci také vyrobí!

Další články