Temná zákoutí vaší psychiky? Szondiho test odhalí podle obrázku, kým vlastně jste!

Test, který změní pohled na vás samotné? Tak by se dal charakterizovat takzvaný „Szondiho test“ z roku 1935, který na základě výběru obrázků různých lidí vyvozuje osobnostní rysy daného člověka. Zdá se vám to šílené? Svým způsobem ano, proto Lipót Szondi, maďarský psychiatr a neurolog, věřil, že lidská volba je podmíněna instinkty, proto podle výběru určitého obrázku lze dovozovat charakter nebo vlastnosti lidí. Stačí si vybrat jednu fotku osoby, která se vám nejvíce nelíbí a následně si přečíst charakteristiku.

Před samotným výběrem

Ještě, než provedete výběr člověka, který vás svými rysy nejvíce odpuzuje, je nutné upřesnit některé informace. Především tyto a jiné obdobné testy nemají žádnou závazně vypovídající hodnotu a dnes se jimi baví online svět. Navíc tento test autora Analýzy osudu a psychologie osudu, který se zabýval lidskou pamětí a rodovým nevědomím, patří mezi nejvíce zdiskreditované psychologické testy vůbec.

https://agyafurt.com/

Za vším hledej pudy

Na obrázcích jsou lidé podstupující v dané době psychiatrickou léčbu. Původně bylo obrázků 48, posléze se jich používalo pouze 8, přičemž Szondi se domníval, že jedinec vybere nejvíce odpudivý obraz z důvodu, že má stejné instinktivní rysy. Test tedy vychází z předpokladu pudovosti, která je zaryta do lidské tváře a výrazné rysy jsou způsobené dědičnou pudovou touhou.

Čtěte také: Věděli jste, že existuje žebříček psích plemen podle jejich pracovní inteligence?

Co značí výběr jednotlivých obrázků?

1.    Sadista

Autoritativní chování a potřeba ovládat za všech okolností, to je charakteristika lidí vybírající číslo jedna. Své sklony k agresivitě skrýváte, proto navenek působíte jako příjemní a vzdělaní lidé, ale pod slupkou se skrývá touha po činech vedených špatnými úmysly. Typický je pro tuto skupinu lidí také vzdor, který se může projevovat v práci vůči nadřízeným nebo při plnění svěřených úkolů. Jedním z nejmírnějších projevů jsou pak drobné naschvály, například chození pozdě.  

2.    Vztekloun a zuřivec

Navenek klidný a mírumilovný člověk, uvnitř zvíře s agresivními a vzteklými sklony. Váš výběr souvisí s potlačováním vzteku a skrytými podvědomými vzpomínkami. Charakteristikou těchto lidí jsou výbuchy vzteku, impulzivita, podrážděnost, hněv a agrese. Všechny tyto vlastnosti se projevují už v dětství, v dospělosti jsou skryty za důstojnou tvář odpovědného občana.

3.    Katatonik a blouznivec

Vybrali jste si trojku jako nejvíce odpudivou osobu? Jedná se o pacienta s katatonií, což je onemocnění postihující fyzickou i psychickou stránku, přičemž se jedná o součást schizofrenie. Tito lidé se vyznačují velkým zobecňováním, daný člověk je odtržený od reality, blouzní a má velmi bujnou fantazii, přitom velmi negativní pohled na svět. Skrývá se proto za stereotypem a rutinou.

4.    Schizofrenik

Skrývání emocí, které jsou uvězněny uvnitř těla a neustálý strach ze samoty, proto lidé vybírající toto číslo nemají problémy navázat sociální kontakty a pobýt s přáteli. Přesto trpí vážnou duševní chorobou, která se vyznačuje intenzivní apatií, bláznivými myšlenkami a zcela protichůdnými emocemi. Takový člověk je velmi povrchní, ostatní může často využívat jen pro své pohodlí.

5.    Hysterička

V tomto testu jde o ženu, ale hysterický může být též muž. Lidi této skupiny jsou velmi povrchní a vykazují silné narcistní rysy a velkou dávku exhibicionismu. Často mívají velmi extravagantní nebo nevšední povolání, případně volnočasové hobby. Nestabilní emoce s nimi však umí neskutečně zacloumat, ale umně je skrývají za zdánlivě tichým a velmi pěstěným vzhledem, protože tito lidé touží po maximální pozornosti ostatních.

6.    Depresivní žena

Opětovně platí, že depresemi mohou trpět obě pohlaví, přičemž vždy hraje roli nedostatek sebeúcty, pocity méněcennosti a zejména obviňování sebe sama. Volba této ženy na obrázku znamená depresivní sklony.

7.    Maniak

Co se skrývá za tváří sedláka? Maniakální chování, extroverze, hýření penězi, přeceňování svých schopností i nadmíra emocí. Lidé, kteří volí tuto osobu, mohou trpět též mystickým fanatismem. Navenek nejsou projevy zřejmé a viditelné je pouze zdrženlivé chování, uvnitř se ale skrývá doslova maniak, který se probudí, když emoce vezmou moc do rukou.

8.    Hledač identity s disociální poruchou

Co se skrývá za tváří půvabného mladíka? Nerozhodnost? Homosexualita? Hledání genderové identity? Rozhodně lidé, kteří volí tento obrázek, hledají sami sebe a svou identitu už od raného dětství. Při potlačení dochází k těžko napravitelným škodám, při flirtování nemají tito predátoři žádné zábrany.

Zdroj: agyafurt.com