Tento dům byl postaven za 14 dní za 425.000 Kč. Až uvidíte interiér, nebudete věřit vlastním očím

Za kolik lze postavit příjemný a útulný příbytek? Tuto otázku si položila Claudie Dubreuil de Mirabel z Kanadského města Quebec. Následně se však svůj nápad pokusila zrealizovat a výsledek vás bude zaručeně šokovat.

Luxusní bydlení v kontejneru

Tato dívka se rozhodla si vytvořit dům svých snů pouze ze čtyř kontejnerů. Zpočátku bylo třeba, poradit se s odborníky, zda a případně jak by bylo možné zrealizovat tuto stavbu. Po dlouhém plánování bylo možné se konečně vrhnout do práce. Dovezení, nařezání a dosazení jednotlivých kontejnerů by se dalo považovat za tu nejnáročnější část, ale opravdový boj byl přetvořit tyto čtyři plechové krabice na něco úžasného. Tento dům má ale vše, co byste kdy jen potřebovali.

  • Moderní vybavená kuchyň
  • Prostorná koupelna
  • Venkovní terasa se sprchou
  • Útulný a přepychový obývák

A to zdaleka není vše. V tomto několikapatrovém obydlí naleznete spoustu dalších místností, elektřinu, vodu… Prostě vše, co potřebujete pro běžný život. Není úplně obvyklé, že si někdo postaví dům z kontejnerů, ale pokud vás má základní stavba vyjít jen na několik desítek tisíc korun, kdo by odmítl.

Čtěte také: Naučte se na zahradě využívat dešťovou vodu, skořápky od vajec nebo čajové sáčky

Jak se staví sen

Třípatrový dům, obložený světlým dřevem, je plně zaizolován, tudíž, i přes to, že je pouze z kontejnerů, v něm není zima. Proti silným poryvům větru je připevněn k zemi betonovými podstavami a elegantními sloupy, které tyto krabice drží pohromadě. Tento skvost se nachází na vyvýšeném místě uprostřed nádherné krajiny, kde vás žádný soused ráno budit nebude. Jen vyjdete ze dveří a máte na dosah čerstvý vzduch a spoustu lesů, které jen čekají na vaše prozkoumání.

K domu vede příjezdová cesta a je zde i parkovací místo pro auto. Pokud byste tedy chtěli žít v tomto přenádherném bydlení, vyjde to rozhodně levněji, než běžný dům a způsob řešení tohoto sídla je jistě uchvacující.