Tento malý chlapec prchající z Kyjeva mluví se slzami v očích o otci, který musel zůstat, aby bojoval

Válka na Ukrajině nás zasáhla všechny velmi silně. Tento agresivní konflikt byl rozpoután tak nenadále, a tak blízko nám, že si skutečně bolestně uvědomujeme, jak blízko jsme podobné agresi i my sami. Dennodenně se v médiích setkáváme s příběhy těch, kteří museli opustit své domovy a utéct do úplně cizí země – častokrát jen s taškou nejdůležitějších věcí. Kromě majetku museli doma často ale zanechat také své manžely, otce, dědečky, přítele – jednoduše všechny muže, kteří jsou schopni boje. Tento srdcervoucí příběh vypraví malý chlapec, který uprchl z Kyjeva, ale svého otce tam musel zanechat. A není jisté, zda se znovu ve zdraví shledají.

Konec války v nedohledu

Ruský prezident Vladimir Putin zahájil totální útok na Ukrajinu. Střety si již vyžádaly stovky obětí, včetně civilistů a dětí, ale bylo také mnoho zraněných. Miliony lidí se vydaly směrem na západ, aby uprchly před válkou, a nechaly všechno za sebou všechno. Zdá se, že boje budou ještě nějakou dobu pokračovat. Nejnovější zprávy například hovoří o tom, že na Kyjev putuje několikakilometrový konvoj ozbrojených vozidel a satelitní záznamy ukazují, že Rusko strategicky zasahuje důležité cíle.

Rozpadlé rodiny

Spousta rodin se rozpadá, protože v současnosti mohou zemi opustit pouze ukrajinské ženy a děti poté, co úřady nařídily mužům ve věku od 18 do 60 let, aby zůstali a bojovali. Šokující záběry malého chlapce, který vypráví o svém otci, který musel zůstat na Ukrajině, aby bojoval za svou vlast, dojmou každého k slzám. Je těžké si představit, co musí tyto rodiny prožívat a jak velký strach a obavy zažívají. Tento chlapec je přitom jenom jedním z mnoha a podobných případů budou tisíce a tisíce. Sami si prohlédněte autentické video, kde malý chlapec svědčí o svém vlastním strachu a bolesti, kterou prožívá. Tiché slzy jeho matky svědčí o tom, že ona svou bolest nese stejně těžce, ne-li dokonce hůř.

Čtěte také: Žena porodila první dítě v 72 letech! Jak je to možné?

https://www.instagram.com/p/Cafl-j7KEui/?utm_source=ig_web_copy_link