David Hampl
11 února, 2020

Placení nájemného může být pro mnohé lidi velký problém, který ústí v další problémy. Zejména u studentů, kteří si ještě nevydělávají tolik, aby si mohli dovolit vlastní bydlení, je tento problém velmi častý. Nájemné se tak pro mnoho studentů stává noční můrou. Jeden student se ovšem rozhodl vzít situaci pevně do svých rukou a postavit si vlastní domek. Budete možná velmi překvapeni, až uvidíte, co se mu nakonec povedlo.

Studentský nápad

Studentský život je pro mnoho lidí krásným obdobím, při kterém zažíváme spoustu radostí a slastí. Nikdo nás nekontroluje, máme vlastní prostor k realizaci nápadů, každý den poznáváme nové lidi a účastníme se nejrůznějších akcí. Někteří v rámci studentských let najdou i svou celoživotní lásku.

Studentský život přináší mnohým také starosti. Ne všem se podaří ubytovat se na vysokoškolských kolejích, a tak hledají ubytování na jiných místech. Jeden student se rozhodl zrealizovat svůj nápad, díky kterému nemusí platit nájemné. Rozhodl se postavit si malý příbytek o rozloze 13 m2.

Nemusí platit nájemné

Řeč je o studentu Joelovi, který studoval v americkém Texasu. Protože jeho studium bylo náročné, nemohl si dovolit platit drahý nájem. Rozhodl se postavit si dům vlastníma rukama. Do stavby vložil všechny své dosavadní úspory, nicméně 15 tisíc dolarů a 1 rok stavby se vyplatil. Nyní má Joel krásný dům, který mu spoustu lidí závidí, a navíc nemusí nikomu platit nájemné. Sami se přesvědčte, jak se mu to vše krásně povedlo.

Dřevěný základ

Vše začalo dřevěnou konstrukcí postavenou na přívěsu. Díky tomu se dům stal obyvatelným, ale přemístitelným. Z vnějšku to možná vypadá, že je dům pěkně malý, ale zdání klame. Jakmile vejdete dovnitř, zjistíte, že se zde ukrývá velký prostor. Podívejte se na fotografie exteriéru a interiéru a přesvědčte se, jak se mu dílo povedlo. Vskutku báječný nápad. Joel je spokojený, neboť jeho nápad inspiroval další mladé lidi. Splnilo se mu tak jeho přání, a žije šťastný život.

Sdílejte článek