Tento muž vykopal na zahradě jámu a nikdo nechápal, co chce udělat. Pro svou rodinu však vytvořil něco, co mu závidí všichni v okolí!

Kdo nesní o malém jezírku, které se nachází v krásné zahradě? Nebo ještě lépe, o bazénu, ve kterém se zchladíte, když bude venku k nevydržení? Tento údržbář spojil tyto dvě věci do jedné a sen se stal skutečností. Nejdříve si nakreslil plán, sehnal potřebný materiál a vlastníma rukama postavil jezírko, bazén, nebo pokud chcete lagunu. Byla to těžká a tvrdá práce, ale stojí to za to.

Práci nemůže začít, dokud nemáte v hlavě, nebo na papíře plán.

laguna1[hana-code-insert name=’google‘ /]Pak je třeba označit si terén, abyste měli představu, kde jezírko bude a jak bude velké.

laguna2Vykopat jámu byla nejvíce časově náročná část projektu. Zejména proto, že bylo nutné zavést pod zemí potrubí.

laguna3Postupně rybník získával zřetelné obrysy. Přesné hranice byly vymezeny pomocí pytlů s pískem.

laguna4Aby celá konstrukce držela pohromadě, bylo nutné hranice vyztužit.

laguna5[hana-code-insert name=’google‘ /]Všichni se už velmi těšili, kdy budou stavitelské práce dokončeny.

laguna6Do vyhloubených jam byl nalit beton a jeho schnutí trvalo několik dní.

laguna7Už to pomalu vypadá jako laguna. Něco tu ale přece jen chybí.

laguna8Hotovo! Nejspokojenější byly právě malé ratolesti.

laguna9Ale samozřejmě i dospělí se umí zabavit.

laguna10[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Ve večerních hodinách už jen stačí zapálit svíčky a máte dokonalé místo k relaxaci.

laguna11Asi se nenajde nikdo, kdo by takové jezírko na své zahradě odmítl a zavrhl. V tomto případě je ale důležitá právě myšlenka, že muž chtěl potěšit celou svou rodinu a chtěl si jezírko vybudovat úplně sám, bez pomoci profesionální firmy. Navíc nechtěl, aby to byl jen takový obyčejný obdélníkový bazén, ale aby to celé mělo jistý nádech přírody. Byl projektantem a zároveň i stavitelem a toto jezírko bude těšit jeho rodinu ještě několik let.

Taky byste chtěli takové jezírko? My rozhodně ano!