Fialky vyžadují dostatek hnojiva, velký květináč a také málo vody -
Menu

Fialky vyžadují dostatek hnojiva, velký květináč a také málo vody

Pěstování fialek nemusí být jednoduché, pokud se považujete za úplného začátečníka. Proto je vhodné seznámit se s několika triky, díky kterým zjistíte, že pěstování těchto rostlin není zase až tak složité, jak si mnoho lidí myslí. Když budete dodržovat těchto 5 věcí, můžete se těšit nejenom z nádherných květů, ale i dokonalé vůně.

Bez hnojiva to nepůjde

Stejně jako jakákoliv jiný rostlina, ani fialka se neobejde bez hnojivy. To jí dokáže dodat důležité živiny, které jsou nutné jak k jejímu zdraví, tak i k jejímu růstu, stejně jako jsou nutné také k tomu, aby kvetla. Chemická hnojiva z obchodů příliš nedoporučujeme. Mnohem lepší volbou je využití čaje. Do jedné sklenky přidejte několikanásobné množství čaje, než při přípravě nápoje. Nechte louhovat a poté s daný roztok přidávejte ke klasické zálivce. Nejvíce na jaře a průběžně po dobu celého roku.

Zvolte ideální květináč

Vybrat ten ideální nemusí být jednoduché. Pamatujte na to, že by neměl být ani velký, ani malý. Měl by odpovídat velikosti rostliny. V tom velkém kořeny nedosáhnou na všechny živiny, které se rozpustí v půdě. V tom malém bude zase kořenový systém velmi trpět nedostatkem místa. Pokud se fialkám nedaří a přijde vám, že jsou v malém nebo velkém květináči, přesaďte je.

Naučte se zalévat

Vezmete kropičku s vodou a zaléváte celou rostlinu tak, že voda teče přes listy a květy? Je to velká chyba. Správné je nezalévat rostlinu, ale zalévat jenom půdu. Je třeba opatrně nadzvednout lísky a nalít do květináče trochu vody. Také nezapomeňte na rovnoměrnost. Nelijte vodu jenom na jedno místo. Ideální je zalévat z několika stran.

Pozor na velkou vlhkost

Fialky potřebují vody, ale když se v půdě drží velké množství vlhkosti, může to znamenat zahnívání kořenů a rostlině se přestává dařit. V první řadě je třeba zalévat ve chvíli, kdy je substrát již viditelně sušší. Dále je třeba mít květináč s otvory, která zajistí, že pokud bude v substrátu nadbytek vody, tak ta jednoduše vyteče.

Bez správné zeminy to nejde

Zapomeňte na hlínu, kterou si nakopete někde venku. Každá rostlina potřebuje něco jiného a tak je na místě koupit půdu určenou pro pěstování fialek. Mělo by se jednat o půdu s těmi správnými živinami, která bude navíc kyprá a také měkká. Nezapomeňte také na to, že když rostlinu do této půdy zasadíte, je třeba na nějaký čas omezit hnojení. Potřebné látky budou čerpány z půdy. Až se vyčerpají, můžete hnojení obnovit.

Zdroj fotografií: pixabay.com
Tisk
DŮM A ZAHRADA

Roky ho tajila a nyní se s ním rozhodla podělit.…

Začíná jaro, období zahradničení. Mnoho lidí bude trávit velkou část času na svých zahrádkách. Někteří budou sázet květiny, někteří budou…
DŮM A ZAHRADA

Hliněný dům ukazuje je ukázkou, že lze stavět i z…

Postavit si dům je snem mnoha lidí. Většina z nich samozřejmě volí klasiku v podobě zděného bytu. A potom tu jsou další…
DŮM A ZAHRADA

Skořápky od vajec jsou skvělým hnojivem. Stačí je rozdrtit na…

Vejce jsou již po staletí důležitou součástí české kuchyně. Samozřejmě po nich vždy musí zůstat skořápky od vajíček. Konzumujeme je…
DŮM A ZAHRADA

Z drahého bytu do maringotky, která vypadá útulně i prostorně

Myslíte si, že rok je příliš krátká doba, než aby se ve vašich životech něco mohlo dramatiky změnit? Omyl, i…
DŮM A ZAHRADA

Vysloužilý přepravní kontejner byl opraven a využit jako rodinný dům

Krásné, nové a pohodlné bydlení je snem mnoha z nás. Bohužel ne každý si může dovolit koupit si nově postavený…
DŮM A ZAHRADA

Krtka se zbavíte i bez plašičů. Dobře poslouží kousek nesnědené…

Krtek. Toto slovo je jedno z těch, které zahradníci nenávidí. Krtek dokáže způsobit na zahradě velké množství škod. Zbavit se ho…