Fialky vyžadují dostatek hnojiva, velký květináč a také málo vody -
Menu

Fialky vyžadují dostatek hnojiva, velký květináč a také málo vody

Pěstování fialek nemusí být jednoduché, pokud se považujete za úplného začátečníka. Proto je vhodné seznámit se s několika triky, díky kterým zjistíte, že pěstování těchto rostlin není zase až tak složité, jak si mnoho lidí myslí. Když budete dodržovat těchto 5 věcí, můžete se těšit nejenom z nádherných květů, ale i dokonalé vůně.

Bez hnojiva to nepůjde

Stejně jako jakákoliv jiný rostlina, ani fialka se neobejde bez hnojivy. To jí dokáže dodat důležité živiny, které jsou nutné jak k jejímu zdraví, tak i k jejímu růstu, stejně jako jsou nutné také k tomu, aby kvetla. Chemická hnojiva z obchodů příliš nedoporučujeme. Mnohem lepší volbou je využití čaje. Do jedné sklenky přidejte několikanásobné množství čaje, než při přípravě nápoje. Nechte louhovat a poté s daný roztok přidávejte ke klasické zálivce. Nejvíce na jaře a průběžně po dobu celého roku.

Zvolte ideální květináč

Vybrat ten ideální nemusí být jednoduché. Pamatujte na to, že by neměl být ani velký, ani malý. Měl by odpovídat velikosti rostliny. V tom velkém kořeny nedosáhnou na všechny živiny, které se rozpustí v půdě. V tom malém bude zase kořenový systém velmi trpět nedostatkem místa. Pokud se fialkám nedaří a přijde vám, že jsou v malém nebo velkém květináči, přesaďte je.

Naučte se zalévat

Vezmete kropičku s vodou a zaléváte celou rostlinu tak, že voda teče přes listy a květy? Je to velká chyba. Správné je nezalévat rostlinu, ale zalévat jenom půdu. Je třeba opatrně nadzvednout lísky a nalít do květináče trochu vody. Také nezapomeňte na rovnoměrnost. Nelijte vodu jenom na jedno místo. Ideální je zalévat z několika stran.

Pozor na velkou vlhkost

Fialky potřebují vody, ale když se v půdě drží velké množství vlhkosti, může to znamenat zahnívání kořenů a rostlině se přestává dařit. V první řadě je třeba zalévat ve chvíli, kdy je substrát již viditelně sušší. Dále je třeba mít květináč s otvory, která zajistí, že pokud bude v substrátu nadbytek vody, tak ta jednoduše vyteče.

Bez správné zeminy to nejde

Zapomeňte na hlínu, kterou si nakopete někde venku. Každá rostlina potřebuje něco jiného a tak je na místě koupit půdu určenou pro pěstování fialek. Mělo by se jednat o půdu s těmi správnými živinami, která bude navíc kyprá a také měkká. Nezapomeňte také na to, že když rostlinu do této půdy zasadíte, je třeba na nějaký čas omezit hnojení. Potřebné látky budou čerpány z půdy. Až se vyčerpají, můžete hnojení obnovit.

Zdroj fotografií: pixabay.com
DŮM A ZAHRADA

Manželka vzala hromadu mincí a začala je lepit na podlahu:…

Pokud máte opravdu hodně přebytečných drobných, dlouhou chvíli a chuť na domácí kutilství, můžete se inspirovat touto ženou. Ze spousty…
DŮM A ZAHRADA

Tento dům byl postaven za 14 dní za 425.000 Kč.…

Za kolik lze postavit příjemný a útulný příbytek? Tuto otázku si položila Claudie Dubreuil de Mirabel z Kanadského města Quebec. Následně…
DŮM A ZAHRADA

Ze špinavého kamionu za milion Kč se podařilo vytvořit něco…

Máte někdy chuť udělat něco nevšedního, něco, co se vymyká zarytým konvencím a kvůli čemu se na vás ostatní budou…
DŮM A ZAHRADA

Dřevěný dům o rozloze pouhých 60 metrů čtverečních: Uvnitř nic…

Jestli přemýšlíte, zda je vaše současné bydlení tím pravým, a rádi byste vyzkoušeli něco nového, pak bude pro vás tato…
DŮM A ZAHRADA

Tento dům stojí pouze 700 tisíc Kč a postavený je…

Pokud přemýšlíte, že vaše současné bydlení není to pravé ořechové a rádi byste změnili své bydliště, resp. svůj dům či…
DŮM A ZAHRADA

Osvědčený způsob roubování ovocných stromů pro obrovskou a velkorysou sklizeň:…

Každý zahradník má svou metodu, existují však univerzální rady, jak získat odolnější odrůdy nebo kultivary, které mají vyšší výnosnost. Kromě…