Tento netradiční pomocník v domácnosti navždy promění vaše úklidové zvyky

Úklid je velkým tématem ve většině domácností. Jednotliví členové se zřídka shodnou v tom, jak často by se mělo uklízet a kdo má co na starosti. Někdy si ale věci zbytečně komplikujeme, mnohdy postačí drobný trik, který nám život významně usnadní. Rozhodně neplatí, že čím dražší čistič, tím lepší úklid. Daleko lépe totiž často fungují prostředky, od kterých bychom to vůbec nečekali.

Všude lze nalézt spoustu zaručených tipů, jak uklízet efektivněji a co všechno se k tomu dá využít. My dnes přidáme jeden tip, který jste určitě ještě neslyšeli, je totiž hodně netradiční. Ale budete opravdu překvapeni, jak skvěle funguje.

Co je tedy ten tajemný zázrak, který vám v domácnosti pomůže s řadou nepříjemných činností? Není to nic jiného než obyčejné tablety na čištění protéz. Především starší lidé tyto tablety dobře znají – díky nim si udržují svůj umělý chrup v perfektním stavu. Také dobře vědí, jak velmi snadno se používají – stačí je vhodit do nádoby s vodou, do které se následně vloží také protéza, a o zbytek se postarají účinné látky. A přestavte si, že stejnou sílu můžete při úklidu využít i vy.

Čtěte také: Jak si připravit růže na zimu? Najděte jim skvělý úkryt

Odolné skvrny

Kdo by to neznal – zvlášť pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky, jsou nejrůznější skvrny na oblečení doslova na denním pořádku. Například rajčata a rajčatová jídla zanechávají skvrny, které se nesmírně těžko odstraňují, i když použijete silný prací prostředek. Podobně je to třeba s čokoládou, krví nebo trávou. Stačí ale namočit oblečení nebo jiné tkaniny do teplé vody a přidat 1 tabletu. Prádlo nechte jednu hodinu odležet a sledujte, jak skvrny samy postupně mizí. Poté už je dejte vyprat jen na běžný cyklus do pračky a je hotovo.

Údržba kovového nádobí

Hrnce, kastrůlky, pekáče nebo plechy – to vše se velmi obtížně udržuje v čistotě. Zašlá špína se obtížně dostává pryč a časem toto nádobí ztrácí svůj lesk. Díky tabletám jej ale můžete získat zpět, a to doslova bez práce. Nalijte do hrnců nebo pekáčů teplou vodu a vložte do ní tabletu, nechte stát asi hodinu, pak můžete snadno usazenou nečistotu odstranit bez drhnutí a námahy.

Kávovar jako nový

Jestliže máte doma kávovar, určitě dobře víte, že jeho údržba je poměrně náročná. Velice často je plný vápenatých usazen, které nejen ovlivňují kvalitu připravované kávy, ale také snižují životnost přístroje. Zbavit se těchto nánosů může být ale pěkná otrava. Proto tento tip určitě oceníte. Vložte 2 čisticí tablety na zubní protézy do vodní nádrže kávovaru a proveďte celý cyklus tak, jako byste připravovali kávu. Poté ji naplňte čistou vodou a znovu opakujte. Kávovar bude opět jako nový.

Nádherné šperky

Je načase konečně provětrat i vaši šperkovnici a vašim klenotům opět vrátit ztracenou krásu. Umístěte šperky do vlažné vody, přidejte jednu tabletu a nechte stát asi půl hodiny. Šperky se budou opět lesknout a zářit jako první den.