Tento pejsek měl skutečně velmi krutý osud. Místem jeho života byl městský park, kde pobýval více než rok. Jak to s ním nakonec dopadlo? Usmálo se na něho štěstí a kdo byl tím šlechetným zachráncem?

Život tohoto pejska rozhodně nebyl nijak příjemný. Zatímco řada ostatních psů má spokojený domov u milujících majitelů, tento žil velmi komplikovaný život. Místem, kde pobýval, byl totiž jenom městský park. Podle informací lidí, kteří v parku pravidelně trávili čas, zde pobýval více než rok. Nikdo se ho neujal a tak musela přijít na řadu záchranná akce. Tu koordinovala známá organizace Hope For Paws, která se právě záchraně opuštěných zvířat věnuje.

Přežil díky tomu, že lidé nebyli lhostejní

Přežít celý rok v parku, to není pro pejska jednoduché. Nemá dostatečnou péči, nemá potřebný úkryt, stejně jako nemá jistotu bezpečí. A také nemá dostatek jídla a vody. Zde naštěstí pomohla celá řada lidí, kterým ze zželelo, když ho viděli a něco mu dali jak k zakousnutí, tak i k napití. I díky tomu nebyl dehydratovaný a podvyživený, jelikož přísun jídla přece jenom měl. Nikdo ho ale domů nevzal, a nechal ho žít v parku. Dost možná i proto, že si lidé mysleli, že je někoho ze sousedství, kam se později určitě vrátí.

Čtěte také: Pozor! Toto je 5 varovných signálů, že váš oběhový systém krve funguje špatně! Nenechávejte to náhodě!

Záchranná akce byla vcelku jednoduchá

Organizace Hope For Paws uvedla, že záchrana tohoto pejska byla na rozdíl od řady jiných celkem jednoduchá. To proto, že i když žil na ulici, měl k lidem vřelý vztah a měl k nim důvěru. To proto, že právě díky nim mohl být naživu a od nich dostával jídlo a pití. Rád k nim chodil a nechal se pohladit. A v tomto duchu proběhla i samotná záchrana, což dobrovolníky z organizace velmi potěšilo.

Zamířil k veterináři a dostal nové jméno

Jakmile byl pejsek naložen do auta a zachráněn, mohl zamířit k veterináři, který mu poskytl nezbytnou péči. To znamenalo především odstranění blech, klíšťat, stejně jako umytí a ošetření kožichu. K tomu všemu patřila i pořádná dávka vitamínů a minerálů, aby měl vše co potřebuje. Následně bylo jasné, že se může těšit na nového majitele, jelikož za pár týdnů bude zcela zdráv. Pochopitelně musel dostat také jméno. A jelikož šlo o pejska šťastného, byl pojmenován jako Happy.

Nalezení nového majitele bylo hračkou

Našel se velmi rychle a pejskovi Happymu dopřává vše, co za celý rok nepoznal. Teplo domova, pelíšek, hračky, mazlení, čistotu a také potřebnou hygienu. Když se na něho lidé z Hope For Paws jednou podívat, je jasné, že se mu daří velmi dobře. Je vidět, že jejich práce má smysl.