David Hampl
29 března, 2019

Pejsci jsou velmi populární domácí mazlíčci. Ve většině případů je jejich majitelé milují a zcela pochopitelně jim věnují dostatek potřené péče. Ta spočívá i v tom, že se pes cítí v jejich domově komfortně. Bohužel tu jsou i tací majitelé, které své domácí mazlíčky doslova týrají. A to je příběh i této fenky, ke které se její páníčci chovali obzvláště krutě. Dokazuje to fakt, že tato fenka pudla trávila život v děsivých podmínkách. Byla součástí jedné množírny, kde byli psi určení jenom k byznysu. A podle toho to tam také vypadalo.

Zachránci pejska nevěřili vlastním očím, kde musel žít

Byly to opravdu hrozné podmínky. Přesně takto reagují ti, kteří se k pejskům a k dané fence dostali jako první. Zachránci říkají, že právě tato fenka musela žít ve velmi malé kleci a měla doslova minimum pohybu. Musíme také dodat, že bydlela ve sklepě starého mlýna. Tedy v místě, kde byla tma a kde byla také zima a vlhko. Podle organizace Humane Society of the United States byly podmínky daného chovu opravdu hrozné.

Právě organizace Humane Society of the United States byla ta, co na daném místě objevila množírnu, kde šlo výhradně jenom o byznys. A podle toho to na místě také vypadalo. Když se podíváme na případ dané fenky, tak byla zubožená. Byla velmi pohublá, v očích byla vidět beznaděj, stejně jako měla minimum srsti. To vše se na ní podepsalo z důvodu mnoha let v tomto hrozném prostředí. Nakonec ale byla zachráněna.

Nejprve k lékaři a potom k ženě milující zvířata

Když byla fenka zachráněna, byla v tak zuboženém stavu, že následně musela zamířit také k veterináři. A to proto, aby jí byla poskytnuta požadovaná péče, bez které se nemohla obejít. Poté však nezůstala v ordinaci. Žena, která pracovala na recepci veterinární kliniky je velkou milovnicí zvířat. Jelikož jí bylo malého pejska líto, tak se rozhodla nabídnout mu pomoc. A to v tom směru, že si fenku vzala raději domů, aby jí vytvořila dokonalé podmínky.

Stále byla vystrašená a chovala se zvláštně

Bylo jasné, že bude mít obavy. To se také potvrdilo. Musíme dodat také to, že pejsek se choval zvláštně. Vypadalo to, že ani neumí běhat. Dost možná proto, že nikdy neběhala. Nejprve byla fenka vystrašená a když se následně dostala na podlahu, tak sice začala chodit, ale velmi pomalu a navíc v kruhu. Neběhala tak, jako ostatní psi. I toto bylo poměrně zvláštní a rozhodně doslova nečekané. I tady proto bylo na místě začít něco dělat.

Všechno pro ní bylo poprvé

Nejenom, že pejsek nedokázal ani běhat. Byly i jiné věci, které pro ni byly takzvaně poprvé. O jaké například šlo? Nebylo nic výjimečného, že nevěděla, co je to tráva. Neznala jakékoliv jiné živočichy, nebo další věci zcela běžné. Dokonce nikdy neviděla slunce a denní světlo. Byla zvyklá jenom na svůj temná sklep a na malou klec, kde musela žít v hrozných podmínkách. Bylo na ní ale vidět, že se snaží poznávat svět a že začíná mít radost z toho, že byla zachráněna a že může zkoušet nový život. A bylo na ní také vidět, jak postupem času získává důvěru dalších lidí.

Jak to skončilo? Naštěstí dobře

A jak celý příběh malého pudla skončil? Naštěstí pro něho dobře. Má milující paničku, kterou si oblíbila. Je z fenky veselý a hravý pes, který miluje vše, co jí život nabízí. Doslova zapomněla na všechny útrapy, které musela snášet.

Dodat ale musíme to, že se jedná jenom o zlomek zvířat, které mohou být zachráněni. Realita je dnes taková, že u většiny zvířat dojde k tomu, že jim nikdo nepomůže. To proto, že o nich lidé nevědí. Jedná se hlavně o případy množíren. Přitom za jejich existenci mohou všichni ti, kteří chtějí pejska bez papírů a levně. Tací by si měli jít do útulku a nikoliv podporovat týrání. Když nebudou zájemci o psy, nebudou ani množírny.

Sdílejte článek