David Hampl
22 května, 2019

Toulaví psi jsou velkým problémem v mnoha zemích. Hlavně potom ve větších městech,  kde hledají útočiště a potravu. Jedním z příkladů mohou být i řecké ulice, kde začíná právě tento příběh. Ten se týká psa, který se stejně jako celá řada jiných jenom toulal a hledal něco k jídlu. To se mu dlouhodobě nedařilo a jelikož se o něj nikdo nestaral, vypadalo to s ním bledě. Naštěstí si ho všimli ochránci zvířat, kteří ho ihned odvezli k lékaři.

Plánovalo se jeho utracení

Pes byl tak zubožený, že se dokonce plánovalo jeho utracení, protože šance na vyléčení měl minimální. To proto, že trpěl velmi těžkou formou prašiviny. Nakonec se celý tým rozhodl, že se zkusí léčba, jelikož každé zvíře má právo na život. Pejsek dostal jméno Billy a začal se pod dohledem lékařů postupně zotavovat. Všem bylo jasné, že je to běh na dlouhou trať a že výsledek nemusí být pozitivní.

K dispozici měl to, co nikdy ani neviděl

Nešlo jenom o medikaci, ale o vytvoření dobrých podmínek k životu. Najednou měl Billy, to, co ještě nikdy. Byl schovaný v interiéru, měl dostatek prostoru, byl v teple, měl pelíšek, stejně jako měl misku s čistou vodou a dále také pravidelnou stravu složenou z granulí a také masa. V tu chvíli jako by bylo vidět, že získává novou chuť do života a chce bojovat proto, aby si ho mohl užívat.

Za 2 měsíce se zotavil

Všichni byli v šoku z toho, jak se pejsek Billy dokázal rychle zotavit. Stačily jenom 2 měsíce a byl zcela vyměněný. Ze psa, kterému lékaři nedávali moc šancí se stalo zvíře plné elánu do života, které bylo zdravé už od pohledu. Samozřejmě nezapomínal, že to byli právě lidí, kteří ho zachránili. A tak jim dával svůj věk a svou lásku jasně najevo.

Páníčci se našli

Jeden problém ale přece jenom musel překonat. I když video s tímto pejskem obletělo svět a vypadalo to, že o zájemce nebude nouze, bylo to přesně naopak. Nakonec se našli pouze jedni vyhovující možní majitelé, které ho adoptovali. Od té doby dělá Billy radost právě jim. A to každý den.

Sdílejte článek