Tento typ routeru může být velmi nebezpečný. Nemáte ho i vy?

V dnešní době je internet běžný, jako před 30ti lety televize. Dalo by se říci, že je součástí našeho běžného života, a bez něho jsme jako nemocní. Už nám nestačí mít připojené jedno zařízení, dnes chceme mít na internet napojený hned několik věcí. Počítač, televizi, tiskárnu, tablet, a ještě další. Toho dosahujeme tím, že si pořídíme směrovač. Ten nám bezdrátově rozvede signál po celém doně. Obyčejně ho umístíme někde poblíž zásuvky, do které máme přivedený internet, abychom nemuseli kabel k němu pokládat po celém domě. Mějte na paměti, že některé směrovače mohou být velmi nebezpečné. Ne proto, že by nás ohrožovaly na životě, ale jejich používání nám může způsobit škody někde jinde.

TP Link WR841N

Před používáním tohoto routeru vydal varování Tenable. Toto zařízení je lehce zranitelné pro případného útočníka. Ten přes toto zařízení může napadnout váš počítač, ovládnout ho, a ukrást vám všechna data, hesla, a zablokovat ho. A protože dnes využíváme spoustu věcí online, včetně bankovnictví, nemůže být nic nepříjemnějšího, když zjistíte, že vám někdo z účtu vybral všechny peníze. To určitě nechce nikdo z nás.  Těchto routerů se prodaly tisíce.

Doma, nebo v práci

Tyto směrovače se běžně používají nejen doma, ale i ve firmách. Odcizení firemních dat, pak může znamenat pro společnost konec. V Maďarsku bylo zjištěno více než 1600 těchto zařízení, která jsou pro své uživatele nebezpečná. Ale ve skutečnosti jich může být mnohem víc.  Výrobce zatím neudělal záplatu, která by nebezpečná místa ochránila. Je tedy v první řadě na koncových uživatelích, aby si svoje data a soukromí pečlivě chránili. Každé zařízení můžeme chránit heslem. A to by mělo být silné natolik, aby to potencionálního útočníka dokázalo odradit. Routery patří k zařízením, přes které nám lze naše data ukrást. Myslete na to, když vytváříte heslo k těmto zařízením. A je důležité, heslo čas od času měnit.

Čtěte také: Vnuk se stal pečovatelem babičky, aby nemusela do pečovatelského domu

A jak jste na tom Vy?

Vyděsil vás článek o tom, jak lehce můžete přijít o soukromí, svoje data, peníze? Pokud ano, záměr to do určité míry byl. Ruku na srdce, kdo z nás používá dost silná hesla ke na svých zařízeních, a kdo je mění? Ti, kteří už o něco přišli, nebo ti, kteří vědí, že prevence je levnější než řešení již napáchaných škod. Buďte proto velmi opatrní už když si podobná zařízení kupujete. A ještě více, když je začnete používat.