Tento zlatý retrívr se narodil jen s jedním uchem na temeni hlavy. Jeho osud však nebyl nikomu lhostejný …

Rae byla obyčejné psí miminko. Je chundelatá, hravá, přátelská a roztomilá. Jen se narodila s jistou anomálií, díky které má jen jedno ucho. Neobvyklé přitom je, že čím více roste, tím více se jí posouvá její jediné ouško přímo na úplný vršek její hlavy. Díky tomu tak vypadá velmi neobvykle a svým vzhledem nejvíce připomíná jednorožce. Fotka této neobvyklé psí slečny se proto velmi rychle stala virálním hitem internetových sociálních sítí.

Reklama

Život jednouché fenky sledují tisíce fanoušků

Panička Raey její fotku původně umístila na sociální sít TikTok, kde se stala hitem a začala se rychlým tempem šířit mezi jeho uživateli. To majitelku inspirovalo k založení několika speciálních účtů na různých sítích, kam pravidelně umisťuje Raeiny aktuální fotografie, aby její fanoušci z celého světa mohli s vývojem a každodenním životem své oblíbené psí šampionky držet krok.

Kromě zvláštní hříčky osudu s jejíma ušima je jinak Rae naprosto zdravé a normálně fungující štěně, které se o své ouško ani za mák nezajímá. Jediné, co ji trochu trápí, je zvýšený výskyt infekcí jejího jediného ucha, které proto od paničky vyžaduje hodně zvláštní péče. To ale nemusí být způsobenou žádnou vrozenou vadou. Záněty uší jsou totiž něco, čím zlatí retrívři jako rasa trpí velmi často a je to základní neduh tohoto psího druhu. Proto je třeba jejich uši pravidelně jednou týdně kontrolovat a čistit, aby se těmto nepříjemným zdravotním problémům vyhnuli.

Psi se zlatou srstí často trpí genetickými vadami

Zlatý retrívr je středně velké plemeno psa, který byl původně určen pro lov kachen a vodního ptactva. Pro jeho přátelskou a ochotnou povahu se stal skvělým lidským parťákem, který bezmezně miluje svou rodinu, rád si hraje také s dětmi a často se užívá při canis terapii, kdy psovodi s pejsky chodí do nemocnic k těžce nemocným lidem, jimž jejich přítomnost zlepšuje náladu a tím prospívá pokrokům při jejich léčbě.

Reklama

Často ale trpí některými vývojovými vadami a chorobami, které dokáží jak pejska, tak i jeho páníčka pořádně potrápit. Nejčastěji trpí chorobami pohybového aparátu, tzv. dysplasií, při které psovi selhávají kyčelní klouby zadních nohou a často kvůli tomu na zadní část těla zcela ochrnou. Kromě toho často trpí také na onemocnění srdce, záněty očí a v závislosti se sklony k nadváze také kardiovaskulárními obtížemi.

Reklama