Test, který prověří vaši pozornost! Zvládnete najít tři rozdíly?

IQ testy patří mezi oblíbené kratochvíle. Výhodou online prostředí je možnost vyzkoušet různé druhy obrazových hádanek, které se objevují na serverech nebo sociálních sítích. Některé jsou těžší, jiné naopak vyluští každý během několika málo sekund. A jsou takové, na které hledí uživatelé dlouhé hodiny a ke správné odpovědi se nedoberou. Jak uspějete u tohoto rébusu, ve kterém se hledají rozdíly mezi dvěma obrázky?

Obrázkové úkoly a IQ

Testy inteligence bývaly součástí přijímacích řízení na vysoké školy nebo do zaměstnání, sloužily pro zjišťování chytrosti u mnoha povolání. V současné době se už při pracovních pohovorech s nimi zájemci nesetkávají, naopak se IQ testy staly oblíbenou kratochvílí v online prostředí. Mezi nejpopulárnější patří obrázkové hlavolamy, které testují soustředěnost a pozornost mnohem více než inteligenci. Navíc je pravdou, že zkušení uživatelé mají náskok, s mnoha chytáky se již v minulosti setkali.

https://tasikmalaya.pikiran-rakyat.com/

Prevence proti demenci

Luštění křížovek nebo různých rébusů mohou někteří lidé považovat za mrhání času. Opak je pravdou, tento způsob trávení volna přispívá ke zklidnění mysli a pomáhá proti depresím, současně se podporuje činnost mozku. Podle expertů jsou tyto aktivity nejlepší prevencí proti neurodegenerativním onemocněním včetně Alzheimerovy choroby nebo demence. Nezbývá než se pustit do odhalení dnešního úkolu.

Čtěte také: Věděli jste, že stačí jen málo, abyste porozuměli kočičí řeči?

Tři rozdíly během 12 sekund

Podívejte se na dva obrázky, které jsou umístěné vedle sebe. Najděte tři rozdíly, přičemž časový limit je stanovený na pouhých 12 sekund. Můžete se pustit do práce. Doporučuje se zaměřit na veškeré detaily a odhalit skryté rozdíly. Víte? Časový limit uplynul a výsledek? Přesně, máte pravdu, chybí vlasy u čepice, dírka ve dřevě před chlapcovou rukou a současně dřevěná výplň v opěradle. Super, můžete vyzkoušet další test, pravidelným tréninkem dosáhnete lepších výsledků!

https://tasikmalaya.pikiran-rakyat.com/

Zdroj: tasikmalaya.pikiran-rakyat.com