David Hampl
26 června, 2019

Obezita je skutečně obrovským problémem dnešní doby. Lidem jednoduše schází dostatek pohybu a stravovací návyky také za moc nestojí. To je kombinace, která často způsobuje u lidí tělesnou nadváhu, s níž se poté jen velice složitě bojuje. Boj je o to složitější, pokud všechno necháte zajít do extrému. Příkladem za všechny je například Amber z amerického Oregonu, která čtyřiadvaceti letech vážila neskutečných 330 kilogramů! S něčím takovým se bojuje opravdu jen velice složitě. Ona se ovšem nehodlala své vidiny krásného těla vzdát a začala na sobě tvrdě makat! Zajímá vás, jakého výsledku v této chvíli dosáhla? V tom případě rozhodně nikam neodcházejte a bez otálení pokračujte ve čtení tohoto článku k následujícím řádkům.

Neúnosná fáze života, kdy bylo potřeba říci „DOST!“

Amber z Oregonu se od útlého věku potýkala s problémy týkajícími se váhy. Nikdy si totiž nedokázala odpustit sladkosti, stravovala se smaženými pokrmy a tělesný pohyb jí také příliš neříkal. Ve věku dvaceti čtyř let, kdy je většina lidí v největším životním rozkvětu, vážila neskutečných 330 kilogramů a lékaři jí prorokovali brzký konec života. Sama už se o sebe nedokázala postarat, jakýkoli pohyb jí dělal problémy. Na nohou se neudržela déle než několik minut, takže se v zoufalém stavu vrátila zpět za svými rodiči, které zároveň požádala o pomoc. Věděla, že situace už je neúnosná a za vydatné podpory přítelky Rowdy začala podstupovat radikální změnu, která se týkala v první fázi zejména jídelníčku.

Amber se bála veřejnosti a domov opouštěla jen ve chvílích, kdy se musela koupit nějaké jídlo. Ani tehdy pro ni pohyb nebyl jednoduchý, byla totiž naprosto odkázaná na invalidní vozík. Po psychické stránce na tom byla podobě jako její tělesná schránka – jednoduše velice bídně! Mohutné tělo musela omývat dlouhým kartáčem, protože tím obyčejným si nikam nedosáhla. Jako poslední záchranu tedy zvolila známý televizní pořad, který pomáhá právě takovým lidem, jako byla ona. V té době její pravidelný denní jídelníček tvořila čtyři velká jídla a k tomu samozřejmě také spousta sladkostí.

Operace žaludku nastartovala boj za lepšími zítřky

Amber trpěla skutečně po všech stránkách. Nejvíce trpěl její sexuální život s přítelem, na žádné společné hrátky se po celou dobu své tloušťky nezmohla. Poslední záchranou se pro ni tedy stala operace žaludku, která je ovšem při nadměrné tělesné váze velice riskantní a mnoho doktorů se do ní raději pouštět nechce. Amber tedy nejdříve musela drasticky zhubnout, jinak by se vidina jejího lepšího JÁ na míle vzdálila. Přestěhovala se tedy do Texasu, aby byla blízko svému lékaři a kde začala s novou rutinou zdravého stravování, na jejímž konci musela shodit minimálně jedenáct kilogramů.

Začátky byly velice složité, ale i přesto se jí povedlo během tří měsíců shodit celých osm kilogramů. To byl ovšem pouze začátek spanilé jízdy za novým tělem. Po sedmi měsících trápení dokázala shodit celých 44 kilogramů a díky mohutné podpoře okolí, rodiny a blízkých přátel měla dostatečnou motivaci, aby ve snažení pokračovala i nadále. Stále hubla a hubla, nakonec podstoupila i operaci a dvanáct měsíců poté jí doktor oznámil radostnou zprávu, že za dobu svého hubnutí shodila již 70 kilogramů!

Pýcha doktora, příbuzných i jí samotné

Amber se změnila k nepoznání a krásnou dívku v ní konečně viděli i všichni ostatní. Doktor jí nakonec poskytl i možnost odstranění přebytečné kůže, která byla poslední připomínkou obézních časů, kterým nenávratně odzvonilo. Amber je tedy poprvé ve svém životě konečně opravdu šťastná a i když má stále nějaké ta kila navíc, pokračuje v hubnutí a v brzké době se konečně dostane ke své vysněné váze.

Je jasným důkazem toho, že když člověk něco doopravdy chce, neexistuje žádná překážka, která mu v tom zabrání. A co vy, začnete se sebou konečně něco dělat, nebo to necháte dospět do podobné fáze, jaká potkala právě Amber?

Sdílejte článek