Tipy pro dokonale útulnou ložnici

Ložnice je prostorem, který by vám měl přinášet pohodlí a klid do duše. Ať už jí používáte jen čistě pro spánek nebo v ní lenošíte i během dne, je třeba, abyste se v ní cítili komfortně. Pokud vaší ložnici stále chybí útulné prvky, podívejte se, čím jí můžete vylepšit. 

Měkké prádlo

Základem je zvolit vhodné polštáře a přikrývky. Neřiďte se v tomto případě jen cenou, protože se musíte cítit dobře ve zvoleném materiálu, barvě, vzoru, ale také tloušťce přikrývky. Jste-li například alergičtí na peří, určitě zvolte jiný typ vycpávky. Stejně tak postupujte i při výběru polštářů, jelikož se ráno musíte cítit odpočatí a bez bolesti za krkem. 

Vyvarujte se proto těmto věcem:

Čtěte také: Sodová voda může pomoci růstu rajčat

  • Příliš těžké peřiny
  • Divoké a křiklavé vzory povlečení
  • Přikrývka v nedostačujících rozměrech
  • Kousavý materiál

Nešetřete na detailech

Vybavení vaší postele se nemusí skládat jen z polštářů a jedné přikrývky. Můžete ji doladit přehozem ve stylu, který máte rádi, přiložit deku na přikrytí během dne nebo přidat dekorační polštářky. Ložnice tak získá na útulnosti a budete mít chuť v ní trávit celé dny. 

Zásadní roli hraje také osvětlení. Vhodnější jsou tlumené lampy s žárovkou, která vydává teplé světlo. Pokud se ve tmě necítíte dobře, můžete přidat i noční lampu s velmi slabým světlem.

Teplo domova

Textilie zajistí, že vám bude v prostoru větší teplo a bude se vám lépe usínat. Pokud nemáte alergii na prach nebo roztoče, jsou ideálním řešením koberce, které prostor zútulní a dodají mu hřejivý pocit. Stejnou funkci mají také záclony a zatemňovací závěsy. Díky kterým si klidně odpočinete i ve dne. 

Jednu stěnu můžete natřít tmavším teplejším odstínem, čímž se opticky trochu zmenší prostor a v posteli se vám bude lépe spát. Snažte se celý interiér sladit barevně i s pomocí vzorů, aby nepůsobil divoce a přeplácaně.