To, jakým způsobem zkřížíte prsty, může o vás hodně prozradit

Vědci a odborníci zabývající se řečí těla, dokážou posoudit naši osobnost podle toho, jak si překřížíme prsty, když mluvíme nebo poskytujeme rozhovory na schůzkách či seminářích. Možná vám to teď zní zvláštně, ale nositel Nobelovy ceny Roger Walcott Sperry zjistil, že lidský mozek je rozdělen na 2 části a chování člověka je do značné míry ovlivněno tím, která polovina je aktivnější. To je pozorovatelné i na tom, jak při sepnutí rukou zkřížíme prsty. Schválně si to vyzkoušejte. Mohou nastat tyto 3 varianty:

  • Levý palec nahoře
  • Oba palce zarovnané
  • Pravý palec nahoře
  • Máte levý palec nahoře?

Pak jste velmi praktický člověk a nikdy nejste impulzivní při rozhodování, a to ani pokud jste vystaveni velkému tlaku. Přátelé vám velmi důvěřují a spoléhají na vás. Oceňují také vaše rady i smysl pro humor. Býváte ve společnosti velmi oblíbení a vaši známí se rozhodně s vámi nenudí. Co se potom týká vztahů, jste od přírody velmi romantičtí a skvěle zvládáte námluvy i manželství.

Jsou vaše palce zarovnané?

Pokud při sepnutí rukou máte palce zarovnané, jste perfekcionista a osobnost, která je posedlá i nejmenšími detaily. Stejnou odhodlanost a pečlivost očekáváte i od druhých, které dokážete k tomu motivovat, a to z vás dělá skvělého vůdce. Jste také otevření návrhům a názorům ostatních. Odzbrojujete lidi svou pozitivitou, upřímností a poctivostí, díky nimž jste oblíbení mezi svými spolupracovníky a kolegy.

Čtěte také: Naučte se rozpoznat úzkost i postupy, jak se jí efektivně zbavovat

Máte pravý palec nahoře?

V tom případě jste velmi emotivní člověk. Sršíte empatií, což z vás dělá skvělého důvěrníka a lidé se vám rádi svěřují. Dokonce i ten nejrezervovanější člověk se vám nakonec otevře a sdílí své nejhlubší temné myšlenky, neboť ví, že u vás najde pochopení. Kvůli své pečlivosti můžete být občas nerozhodní, neboť zvažujete všechny výhody a nevýhody, než se rozhodnete. Nicméně v lásce a ve vztazích se dokážete natolik vcítit do role partnera, že porozumíte situaci i beze slov. Dokážete mu tak být pevnou oporou i v těžkých chvílích.