To je neuvěřitelné! Tyhle ženy vůbec nestárnou a stále vypadají mladě. V čem je jejich tajemství? Rozhodly se promluvit. Zásluhu nemají ani krémy, ani plastický chirurg. Stačí jenom správné a pravidelné cvičení. Jaké to je? -
Menu

To je neuvěřitelné! Tyhle ženy vůbec nestárnou a stále vypadají mladě. V čem je jejich tajemství? Rozhodly se promluvit. Zásluhu nemají ani krémy, ani plastický chirurg. Stačí jenom správné a pravidelné cvičení. Jaké to je?

Pokud trpíte onemocněním obličejových nervů, raději nejprve plánované cvičení zkonzultujte se svým lékařem.

Gymnastika, která vám půjde sama!

Svalové cvičení, které vám popíšeme, cílí na celkové omlazení obličeje a posílení obličejových svalů. Mezi základní cviky patří ty, díky kterým se posílí svaly v oblasti rtů.

Jednoduše našpulte rty, jak nejvíc vám to půjde a zkuste držet rty ve tvaru prstence – pak otevřete ústa.  První den budou stačit pouhé dvě opakování a až si na postup zvyknete, můžete zvýšit vždy o jedno opakování.

Vzhled svého krku omladíte tak, zakloníte hladu dozadu a uvolníte krční svaly. Pak otevřete ústa a pomalu zasunujte spodní čelist, dokud nezačne váš spodní ret překrývat ten horní. Doporučený počet opakování pro tento cvik je pětkrát.

Jak s vráskami zatočit

Ženy často nejvíce trápí vrásky v oblasti očí. Zkuste s nimi zatočit tak, že:

  • Zavřete oči
  • Desetkrát protočíte oči v obou směrech
  • Střídavě se usmívejte a mračte

Tento cvik byste měli opakovat pětkrát až sedmkrát.

Vrásky na čele zase zkrotíte tak, že dlaněmi zakryjete své čelo a přitlačte je. Pak zavřete oči a pětkrát je protočte kolem dokola. Cvičení opakujte také pětkrát.

Pevnější kontury obličeje získáte tak, že nafouknete tváře a vydržíte tak pět sekund. Pak vzduch pomalu vypouštějte a následně celý postup desetkrát zopakujte.

Aby krk nebolel a dobře vypadal

Abyste mohli provést tento cvik, je důležité, abyste nejdříve zaujali správný postoj. Postavte se, chodidla mějte pevně na zemi, ruce podél těla. Snažte držet přímý postoj – ale zároveň uvolněný. Pomalu otáčeje krkem na jednu a na druhou stranu. Postupně přidejte záklon hlavy dopředu a záklon hlavy dozadu. Celý cvik vyvrcholí tak, že budete plynule otáček hlavou až do bodu, kdy vás to začne táhnout – v tom bodě se snažte vydržet alespoň pět sekund, ale raději sedm sekund.

Během tohoto cviku dýchejte pouze přes nos. Na začátku cvičení, asi tak týden, toto cvičení provádějte pětkrát. V druhé fázi zvyšte počet opakování na šest a o týden později na osm. V navyšování postupně pokračujte až do chvíle, než se dostanete k pětadvaceti opakováním.

Nejen, že vás díky posíleným krčím svalům bude krk mnohem méně bolet, ale zároveň se tak lehce zbavíte jak tuku, tak soli, usazené v této oblasti.

Cvičení pro krásnou bradu

Při cvičení obličeje by se nemělo zapomenout ani na bradu. Možná to zní zvláště, ale nikdo nestojí o dvojitou (nebo třeba trojitou) bradu. Jaké jsou vlastně nejčastější důvody, kvůli kterým dvojitá brada vzniká?

  • Nadváha
  • Věk
  • Elasticita pokožky
  • Porucha štítné žlázy

Svěšená kůže na krku není atraktivní a zbavuje se jí těžce – s těmito cviky to ale jde. Lepší je ale vsadit na prevenci a využít tyto cviky k tomu, aby k nutnosti „zhubnutí“ brady ani nedošlo.

První cvik provedete tak, že váš spodní ret dáte za spodní zuby a stisknete jej tam. Pak postupně přitahujte větší a větší část spodního rtu, zatímco budete držet bradu vepředu a zpříma. Měli byste cítit, jak se vám kůže na bradě napíná. Pak otáčejte bradou doprava a doleva. Tohle cvičení začínejte na pěti opakování denně. Postupem času zvolna opakování přidávejte.

Rady a triky

Pokaždé, než začnete s obličejovou gymnastikou, je důležité se dobře odlíčit. Dbejte na to, abyste vždy měli čerstvě umyté ruce a zbytečně si nezanesly pleť nečistotami. Svaly, které zrovna neprocvičujete, by měly být uvolněné a povolené – dejte si na to pozor.

Ve chvíli, kdy se cvičením skončíte, si obličej a krk opláchněte studenou vodou a aplikujte zvolenou výživu – olej, sérum nebo krém.

První výsledky by měly být vidět již po prvním týdnu – ale ovšem za předpokladu, že je cvičení pravidelné a prováděné správně.

Cvičení obličejových svalů podle Ajurvédských rad můžete doplnit cvičením jógy. Můžete si vybrat mezi mnoha druhy – od klasické, přes hot jógu až po jógu, která se cvičí v zavěšených šátcích. Uvidíte, že se brzy budete cítit mnohem lépe.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Dívka nemohla najít gumičku do vlasů a tak použila něco,…

Každá žena nebo dívka to jistě zná. Péče o vlasy není nic jednoduchého a kromě různých produktů ve formě šamponu…
KRÁSA A MÓDA

Jak být krásná a mít naprosto dokonalé vlasy? Jednoduše! Zapomeňte…

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Většina žen proto touží po krásných, pevných, lesklých a bohatých vlasech.…
KRÁSA A MÓDA

Chcete být štíhlejší do plavek a čas pomalu utíká? Na…

Plavková sezóna je v plném proudu a sociální sítě už se zase hemží fotografiemi vypracovaných těl. A jak jste na tom…
KRÁSA A MÓDA

Okouzlete své okolí dokonale upravenými nehty. Vsaďte na moderní trendy…

Ruce bývají často poněkud opomíjenou částí našeho těla. Navzdory tomu, k čemu všemu je potřebujeme a jak často je ukazujeme druhým…
KRÁSA A MÓDA

Není nutné utrácet za kosmetické procedury, za mnohé krémy, nebo…

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Proto jim většina z nás věnuje náležitou pozornost a stará se o…
KRÁSA A MÓDA

Víte, co je ten nejlepší bojovník proti vráskám? Nejsou to…

Vrásky, problém, který trápí většinu populace v pokročilém věku. Ať chceme, či nechceme, vráskám se jednoduše nevyhne nikdo. Někoho zasáhnou dříve…