To je neuvěřitelné! Tyhle ženy vůbec nestárnou a stále vypadají mladě. V čem je jejich tajemství? Rozhodly se promluvit. Zásluhu nemají ani krémy, ani plastický chirurg. Stačí jenom správné a pravidelné cvičení. Jaké to je? -
Menu

To je neuvěřitelné! Tyhle ženy vůbec nestárnou a stále vypadají mladě. V čem je jejich tajemství? Rozhodly se promluvit. Zásluhu nemají ani krémy, ani plastický chirurg. Stačí jenom správné a pravidelné cvičení. Jaké to je?

Tento cvik byste měli opakovat pětkrát až sedmkrát.

Vrásky na čele zase zkrotíte tak, že dlaněmi zakryjete své čelo a přitlačte je. Pak zavřete oči a pětkrát je protočte kolem dokola. Cvičení opakujte také pětkrát.

Pevnější kontury obličeje získáte tak, že nafouknete tváře a vydržíte tak pět sekund. Pak vzduch pomalu vypouštějte a následně celý postup desetkrát zopakujte.

Aby krk nebolel a dobře vypadal

Abyste mohli provést tento cvik, je důležité, abyste nejdříve zaujali správný postoj. Postavte se, chodidla mějte pevně na zemi, ruce podél těla. Snažte držet přímý postoj – ale zároveň uvolněný. Pomalu otáčeje krkem na jednu a na druhou stranu. Postupně přidejte záklon hlavy dopředu a záklon hlavy dozadu. Celý cvik vyvrcholí tak, že budete plynule otáček hlavou až do bodu, kdy vás to začne táhnout – v tom bodě se snažte vydržet alespoň pět sekund, ale raději sedm sekund.

Během tohoto cviku dýchejte pouze přes nos. Na začátku cvičení, asi tak týden, toto cvičení provádějte pětkrát. V druhé fázi zvyšte počet opakování na šest a o týden později na osm. V navyšování postupně pokračujte až do chvíle, než se dostanete k pětadvaceti opakováním.

Nejen, že vás díky posíleným krčím svalům bude krk mnohem méně bolet, ale zároveň se tak lehce zbavíte jak tuku, tak soli, usazené v této oblasti.

Cvičení pro krásnou bradu

Při cvičení obličeje by se nemělo zapomenout ani na bradu. Možná to zní zvláště, ale nikdo nestojí o dvojitou (nebo třeba trojitou) bradu. Jaké jsou vlastně nejčastější důvody, kvůli kterým dvojitá brada vzniká?

  • Nadváha
  • Věk
  • Elasticita pokožky
  • Porucha štítné žlázy

Svěšená kůže na krku není atraktivní a zbavuje se jí těžce – s těmito cviky to ale jde. Lepší je ale vsadit na prevenci a využít tyto cviky k tomu, aby k nutnosti „zhubnutí“ brady ani nedošlo.

První cvik provedete tak, že váš spodní ret dáte za spodní zuby a stisknete jej tam. Pak postupně přitahujte větší a větší část spodního rtu, zatímco budete držet bradu vepředu a zpříma. Měli byste cítit, jak se vám kůže na bradě napíná. Pak otáčejte bradou doprava a doleva. Tohle cvičení začínejte na pěti opakování denně. Postupem času zvolna opakování přidávejte.

Rady a triky

Pokaždé, než začnete s obličejovou gymnastikou, je důležité se dobře odlíčit. Dbejte na to, abyste vždy měli čerstvě umyté ruce a zbytečně si nezanesly pleť nečistotami. Svaly, které zrovna neprocvičujete, by měly být uvolněné a povolené – dejte si na to pozor.

Ve chvíli, kdy se cvičením skončíte, si obličej a krk opláchněte studenou vodou a aplikujte zvolenou výživu – olej, sérum nebo krém.

První výsledky by měly být vidět již po prvním týdnu – ale ovšem za předpokladu, že je cvičení pravidelné a prováděné správně.

Cvičení obličejových svalů podle Ajurvédských rad můžete doplnit cvičením jógy. Můžete si vybrat mezi mnoha druhy – od klasické, přes hot jógu až po jógu, která se cvičí v zavěšených šátcích. Uvidíte, že se brzy budete cítit mnohem lépe.

1
2
Tisk
Nezařazené

Lékaři byli šokováni, když zjistili, jak tato poloha při spánku…

Konečně je večer a vy se po náročném dni chystáte do postele. Už se nemůžete dočkat, až zalezete do peřin…
Nezařazené

Co znamenají různé barvy mycích houbiček? Každá má svůj určitý…

Kuchyňské houbičky používáme téměř všichni každý den při umývání nádobí. Jsou lidé, kteří používají myčku, jež vše obstará, ale stále…
Nezařazené

Toto je nejlepší způsob od uznávané fyzioterapeutky, jak pořádně uvolnit…

Tvrdě pracujete a domů se vracíte až pozdě večer? Nestíháte odpočívat a vaše tělo jede neustále na max? Je vám…
Nezařazené

Tyto buchty dělám podle mojí maminky, která je má od…

Láká vás vyzkoušet něco nového, ale nevíte co? Už vás nebaví pořád dokola opakovat ty stejné recepty, které už stejně…
Nezařazené

Dostali jsme smutnou zprávu o smrti úžasné a známé ženy.…

Smrt je součástí lidského života a bohužel nikdo z nás neví, kdy si pro něj přijde. Kdybychom věděli, kdy si pro…
Nezařazené

Jestli máte doma psa, musíte si tento článek přečíst. Pokud…

Pes je nejlepší přítel člověka, alespoň se to tak říká a ve většině případů to opravdu platí. Znám jen velmi…