David Hampl
21 června, 2019

Elixír mládí ani kámen mudrců ještě nikdo nevymyslet, ale tohle je ještě možná ještě lepší! Vyzkoušejte tyhle jednoduché cviky na posilování obličeje a zpomalte běh času i vy! Navíc se u toho skvěle uklidníte a budete se cítit víc v pohodě – ještě aby ne, vždyť vycházení z Ajurvédských zásad!

Ajurvéda a jóga

Jóga a ajurvéda pocházejí z klidného a vyrovnaného východu. Jejich triky a techniky rádi objevujeme i dnes – hlavně proto, že opravdu fungují. Své o tom ví především Varma Juliet, která právě jógu a ajurvédu mentoruje, a dokonce vydala i svoji vlastní knihu, která se této problematice věnuje, kniha se jmenuje Ajurvéda a jóga pro ženy.

Jógu známe určitě všichni, ale možná si nejste úplně jistí, co je přesně ajurvéda. Ajurvéda je vlastně systém indického lékařství, které se opírá o přírodní a tradiční indické postupy. Jde o alternativní medicínu, ale rozhodně nejde o žádné šarlatánství. Jde spíš o ověřené pozitivní účinky:

  • Bylinek
  • Masáží
  • Cvičení

Omládnout v obličeji? Žádný problém

Se cviky, která vám představíme, se vám zpevní pleť a váš obličej tak jako zázrakem omládne. Může vám být třeba padesát nebo čtyřicet, určitě vám tyto cviky pomůžou. Jsou totiž vhodné pro všechny ženy, které už dosáhly osmadvaceti let.

Ajurvédské cvičení vám pomůže vyhladit nepříliš hluboké vrásky a posílit krční svaly. Taky uvidíte, že se rychle zbavíte přebytečného tuku na krku – je to lepší, než plastika!

Když už o plastikách mluvíme, tohle cvičení je velmi nevhodné pro ženy, které nějaký plastický zákrok již podstoupily – a to až dva roky zpětně. Cvičení také není vhodné pro ženy po botoxových injekcí.

Pokud trpíte onemocněním obličejových nervů, raději nejprve plánované cvičení zkonzultujte se svým lékařem.

Gymnastika, která vám půjde sama!

Svalové cvičení, které vám popíšeme, cílí na celkové omlazení obličeje a posílení obličejových svalů. Mezi základní cviky patří ty, díky kterým se posílí svaly v oblasti rtů.

Jednoduše našpulte rty, jak nejvíc vám to půjde a zkuste držet rty ve tvaru prstence – pak otevřete ústa.  První den budou stačit pouhé dvě opakování a až si na postup zvyknete, můžete zvýšit vždy o jedno opakování.

Vzhled svého krku omladíte tak, zakloníte hladu dozadu a uvolníte krční svaly. Pak otevřete ústa a pomalu zasunujte spodní čelist, dokud nezačne váš spodní ret překrývat ten horní. Doporučený počet opakování pro tento cvik je pětkrát.

Jak s vráskami zatočit

Ženy často nejvíce trápí vrásky v oblasti očí. Zkuste s nimi zatočit tak, že:

  • Zavřete oči
  • Desetkrát protočíte oči v obou směrech
  • Střídavě se usmívejte a mračte

Tento cvik byste měli opakovat pětkrát až sedmkrát.

Vrásky na čele zase zkrotíte tak, že dlaněmi zakryjete své čelo a přitlačte je. Pak zavřete oči a pětkrát je protočte kolem dokola. Cvičení opakujte také pětkrát.

Pevnější kontury obličeje získáte tak, že nafouknete tváře a vydržíte tak pět sekund. Pak vzduch pomalu vypouštějte a následně celý postup desetkrát zopakujte.

Aby krk nebolel a dobře vypadal

Abyste mohli provést tento cvik, je důležité, abyste nejdříve zaujali správný postoj. Postavte se, chodidla mějte pevně na zemi, ruce podél těla. Snažte držet přímý postoj – ale zároveň uvolněný. Pomalu otáčeje krkem na jednu a na druhou stranu. Postupně přidejte záklon hlavy dopředu a záklon hlavy dozadu. Celý cvik vyvrcholí tak, že budete plynule otáček hlavou až do bodu, kdy vás to začne táhnout – v tom bodě se snažte vydržet alespoň pět sekund, ale raději sedm sekund.

Během tohoto cviku dýchejte pouze přes nos. Na začátku cvičení, asi tak týden, toto cvičení provádějte pětkrát. V druhé fázi zvyšte počet opakování na šest a o týden později na osm. V navyšování postupně pokračujte až do chvíle, než se dostanete k pětadvaceti opakováním.

Nejen, že vás díky posíleným krčím svalům bude krk mnohem méně bolet, ale zároveň se tak lehce zbavíte jak tuku, tak soli, usazené v této oblasti.

Cvičení pro krásnou bradu

Při cvičení obličeje by se nemělo zapomenout ani na bradu. Možná to zní zvláště, ale nikdo nestojí o dvojitou (nebo třeba trojitou) bradu. Jaké jsou vlastně nejčastější důvody, kvůli kterým dvojitá brada vzniká?

  • Nadváha
  • Věk
  • Elasticita pokožky
  • Porucha štítné žlázy

Svěšená kůže na krku není atraktivní a zbavuje se jí těžce – s těmito cviky to ale jde. Lepší je ale vsadit na prevenci a využít tyto cviky k tomu, aby k nutnosti „zhubnutí“ brady ani nedošlo.

První cvik provedete tak, že váš spodní ret dáte za spodní zuby a stisknete jej tam. Pak postupně přitahujte větší a větší část spodního rtu, zatímco budete držet bradu vepředu a zpříma. Měli byste cítit, jak se vám kůže na bradě napíná. Pak otáčejte bradou doprava a doleva. Tohle cvičení začínejte na pěti opakování denně. Postupem času zvolna opakování přidávejte.

Rady a triky

Pokaždé, než začnete s obličejovou gymnastikou, je důležité se dobře odlíčit. Dbejte na to, abyste vždy měli čerstvě umyté ruce a zbytečně si nezanesly pleť nečistotami. Svaly, které zrovna neprocvičujete, by měly být uvolněné a povolené – dejte si na to pozor.

Ve chvíli, kdy se cvičením skončíte, si obličej a krk opláchněte studenou vodou a aplikujte zvolenou výživu – olej, sérum nebo krém.

První výsledky by měly být vidět již po prvním týdnu – ale ovšem za předpokladu, že je cvičení pravidelné a prováděné správně.

Cvičení obličejových svalů podle Ajurvédských rad můžete doplnit cvičením jógy. Můžete si vybrat mezi mnoha druhy – od klasické, přes hot jógu až po jógu, která se cvičí v zavěšených šátcích. Uvidíte, že se brzy budete cítit mnohem lépe.

Sdílejte článek