Tohle je geniální. Proč kupovat drahé a také škodlivé přípravky proti plevelu, když existuje něco účinnějšího. Zapomeňte na produkty plné chemie a zajděte do své kuchyně. Najdete zde něco lepšího!

Plevel je na zahradách velmi obtěžující. A je jedno, zda se objevuje ve vašem trávníku, ve vašich záhonech, nebo třeba na příjezdových cestách a na chodnících, kde je zámková nebo klasická dlažba. Kdo hledá řešení, ten velmi často zamíří do drogerie a tam koupí produkty, které mu jsou nabízeny. Nejde ale o nejlepší volbu. Proč? V první řadě se jedná o produkty drahé a také je třeba myslet na to, že jsou plné chemie. A to není úplně žádoucí. Naštěstí existuje tato levnější a ekologická alternativa. Z věcí, které máte běžně doma!

Co budete potřebovat? Věci, které máte běžně doma

Zapomeňte na různé chemické herbicidy, které mohou ohrožovat jak vaši zahradu, tak mohou ohrožovat také vaše zdraví. Co je lepší volbou? Přírodní bio likvidátor plevele, který si připravíte jenom z několika věcí, které máte běžně doma. Co budete potřebovat? Pouze tuto trojici věcí.

  • 4 litry klasického octu
  • 500 gramů běžné soli
  • 50 mililitrů jakéhokoliv prostředku na nádobí

jak vidíte, nejde o žádné nedostupné věci, ale o něco, co má doma každý z nás. Následně už stačí připravit z nich tu pravou směs, kterou na likvidaci plevele použijete.

Čtěte také: 9 znamení intolerance alkoholu, o nichž nemusíte mít nejmenší tušení!

Jak na přípravu? Vše stačí jenom smíchat dohromady

A jak na samotnou přípravu herbicidu? Je to jednodušší, než si sami myslíte. A to samozřejmě z důvodu, že vše stačí pouze smíchat dohromady. Tedy přípravek na nádobí, ocet i sůl. Zde dbejte na to, aby se dokonale rozpustila. Potom už můžete pouze přelít, a to nejlépe do nádoby s rozprašovačem, která vám usnadní samotnou aplikaci přesně v tom místě, které potřebujete.

Kdy a jak aplikovat?

Máte hotovo? Pokud ano, tak už zbývá jenom ta správná aplikace. A jak na ni? Opět se nejedná o nic, co by se nedalo zvládnout. Spíše naopak. Jakmile máte váš domácí bio herbicid v rozstřikovači, počkejte na den, kdy bude svítit slunce a bude vyšší teplota. Právě to je den, který je pro aplikaci nejlepší. Potom stačí jenom vyjít ven a začít stříkat na plevel, který chcete eliminovat, stejně jako na  místa, kde chcete působit preventivně. To samé opakujte ještě druhý a třetí den. A výsledek? Budete překvapeni, jak vše zmizelo a vaše chodníky i příjezdové cesty jsou takové, jaké mají být.