Tohle je nejstarší matka na světě! Zdravé dítě porodila v 66 letech

Mnoho žen se v dnešní době rozhoduje pro mateřství v pozdějším věku. Pro většinu to ale znamená věk kolem 40 let. Adriana Iliescu bylo 66 let, když porodila své první dítě. Stalo se tak v roce 2005 a stala se tak nejstarší matkou na světě. Jakmile byla její dcera Eliza na světě, dostala se do titulků po celém světě. Jak se matce s dcerou daří nyní po 18 letech?

Stará matka má s dcerou nádherné pouto

Pořídit si dítě v důchodovém věku má mnoho negativ a rizik. Na ty ale Adriana příliš nemyslela. Naopak se soustředila na pozitiva. Díky svému věku měla dostatek času na psaní svých knih a zároveň na výchovu své dcery. Nemusela každý den spěchat do práce, takže si vybudovaly s Elizou nádherný a velmi pevný vztah. Měla na svou dceru totiž obrovské množství času.

Poprvé se o těhotenství pokusilo v 57 letech

Z lékařského hlediska bylo těhotenství možné, protože o sebe Adriana dobře pečovala během celého života. Nekouří, nepije a těší se na dlouhý život se svou dcerou. Byla těhotná již jako mladá, ale ze zdravotních důvodů musela jít na potrat. Když jí bylo 24 let, opustil ji manžel. Díky tomu musela po dlouhou dobu tvrdě pracovat a na dítě neměla čas.

Čtěte také: Tento muž vstane z vozíku, aby svou dceru doprovodil k oltáři

Až ve 37 letech se rozhodla, že je připravená na další dítě. V té době ale žádné IVF neexistovalo. Podstoupila ho proto až v 57 letech, ale bohužel první těhotenství se nezdařilo. Po druhé otěhotněla s trojčaty, ale dvě z dětí zemřela v děloze. Zůstala jen Eliza, která přežila. Bohužel na začátku života strávila nějakou dobu v inkubátoru, protože se narodila předčasně.

Žena je i po 18 letech milující matkou a aktivní spisovatelkou

Eliza se rychle dala dohromady a stalo se z ní silné děvče. Eliza je podle své matky darem od Boha. Život si společně užívají i teď, kdy je dívka téměř dospělá. Mají nádherný vztah a nedělají si nic z toho, že Adrianu nazývají její babičkou. Maminka se i nyní cítí dobře na těle i na duchu. Píše knížky pro děti a naplno se věnuje své dceři, ze které vyrostla krásná mladá dáma.

Zdroj: https://fr.newsner.com