Tohle nechce zažít žádná dívka ve svém životě! Otec přiměl svou dceru, aby si oholila hlavu jako trest.

Všichni se chybami učíme. Ať se nám to líbí nebo ne, naše děti někdy dělají velké chyby. Každý rodič má vlastní paletu trestů, kterou využívá v případě neposlušnosti svých dětí. Trest by měl být vždy spravedlivý. A o to se snažil i jeden otec. Jeho dcera si dělala legraci z dívky, která přišla o vlasy kvůli chemoterapii. Otec se proto rozhodl, že si jeho dcera jako trest musí oholit hlavu!

Dívka se chovala bezcitně k jiné dívce s rakovinou

Otec byl velmi zklamaný a naštvaný, když se ve škole dozvěděl, že se jeho dcera posmívá dívce s rakovinou. Neprojevila přitom žádnou lítost a snažila se omlouvat své chování tím, že si to ta dívka zaslouží. Její chování bylo neomluvitelné a zasloužilo si tvrdý trest. Podle některých lidí byl trest otce příliš tvrdý, ale nic lepšího si jeho dcera nezasloužila.

Otec byl při trest neústupný. „Půjde ke kadeřníkovi a nechá se ostříhat dohola. Úplně vyholená hlava, tak plešatá, jak to kadeřník umí. Žádná paruka. Musí takhle chodit do školy, dokud jí vlasy nevyrostou.“ Dcera i její matky zuřily, ale otec byl pevný ve svém stanovisku. Takto svou dceru nevychoval a nechtěl, aby se to ještě někdy opakovalo.

Čtěte také: Tenistka Andrea Sestini Hlaváčková: Před porodem mi sdělili, že manžel má rakovinu! Jak se s tím vyrovnávají?

Mnoha lidem připadal trest příliš tvrdý

Trest byl samozřejmě velmi tvrdý, ale muž sám ztratil svou maminku kvůli rakovině prsu. Tato situace pro něj byla velmi osobní. Navíc jeho dcera ničeho nelitovala. Někteří lidé na sociálních sítích říkali, že je trest příliš tvrdý a odsuzovali výchovu tohoto otce. Jiní se ale postavili na jeho stranu. Sice by asi nepoužili tento trest, ale rozhodně souhlasili s tím, že si dívka tvrdý trest zaslouží.

Někteří lidé v komentářích dokonce mluvili o zneužívání své moci nad dítětem. To je naprosto směšné, protože jde jen o vlasy. Dívce znovu narostou a budou pevnější a zdravější než předtím. Při projevení lítosti by navíc mohla dostat nějakou paruku, aby nemusela chodit na veřejnost s holou hlavou. Cílem jejího otce bylo, aby si z této situace odnesla ponaučení do svého života. A to se mu jistě podařilo.

Zdroj: cafemom.com