Tohle vám vžene slzy do očí. Tato žena umírala na rakovinu. Na sklonku svého života promluvila o tom, jaké praktiky používaly její lékaři. Je to odporné! -
Menu

Tohle vám vžene slzy do očí. Tato žena umírala na rakovinu. Na sklonku svého života promluvila o tom, jaké praktiky používaly její lékaři. Je to odporné!

Když člověk onemocní, není to nic příjemného. A to mluvíme o běžných nemocích. Pokud člověk onemocní tou, která je téměř nevyléčitelná, je to úplně to nejhorší, co se mu může stát. A přesně takto začíná příběh ženy, která měla tu smůlu, že onemocněla rakovinou. Z toho důvodu se postupně smiřovala s tím, že šance na uzdravení nejsou velké. To, co jí však čekalo v nemocnici, to si nechtěla nechat pro sebe. Byla doslova znechucena z přístupu a praktik lékařů. Proč?

Rozhodla se nemlčet a popsala svůj příběh

Byla to právě ona, kdo se ocitl mezi lidmi, které postihla rakovina. Je jasné, že v první chvíli postihne člověka určitá bezmoc. Zároveň ale chce bojovat a chce se vyléčit. I z toho důvodu vkládá své zdraví do rukou lékařů a bezmezně jim věří. Bohužel ne vždy je tato důvěra na místě. Tato Slovenka se rozhodla nemlčet a všem říci, co za praktiky musela v nemocnici snášet. A to hlavně s ohledem na postup nemoci a postup léčby, který byl v mnoha případech zcela iracionální.

Její příběh vyvolal velké množství reakcí

Je to právě její příběh a její zpověď, která vyvolala velké množství reakcí. A to vesměs podobných, které se týkaly jak této nemocnice, tak i jiných po celé zemi. Lidé si zde shodně stěžovali, že lékaři rozhodovali zcela iracionálně, neměli na ně čas, odkládali důležité věci, nebo je ani neměli za pacienta, ale spíše jenom za číslo. To jenom ukazuje, že dané praktiky rozhodně nebyly výjimečné, a že šlo o něco, co bylo a dost možná také je něčím, co je v dnešním zdravotnictví zcela běžné. Bohužel.

Co se této ženě stalo?

Jako mnoho jiných pacientů i ona se svěřila do rukou svého lékaře na onkologickém oddělení. Byl jí diagnostikován nádor. V úvahu přicházela operace, ale lékaři se rozhodli pro chemoterapii, která trvala několik měsíců. Chtěli tak její nádor raději zmenšit. Jak se ukázalo, daná snaha byla kontraproduktivní. Nádor se dvakrát zvětšil. Až potom došlo k operaci, ale z důvodu menšího dalšího nálezu další chemoterapie. Bohužel ta vůbec nereagovala. Alternativou mohla být biologická léčba, která je ale dražší a dost možná proto nebyla nasazena.

Příběh ženy je i zpovědí o tom, jak se její stav zhoršoval, co se s jejím tělem postupně dělo a jak viděla a věděla, že se její konec blíží. I proto se rozhodla napsat zpověď o tom, že s postupem lékařů nesouhlasí a dle jejího názoru postupovali chybně. Z neznalosti, nebo záměrně? To ať posoudí jiní.

Je to běžné? Podle reakcí pravděpodobně ano

Sami se můžete podívat na její originální příspěvek, který popisuje její stav, léčbu, ale i výsledek. V komentářích je mnoho reakcí, které ukazují, že podobné postupy jsou dnes zcela běžné. A co na něco takového říkáte vy?

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Kamera na chodbě zachytila velké drama. Na schodišti nebylo instalováno…

Kamery na chodbách jsou zde hlavně proto, aby hlídaly naši bezpečnost a aby mohly pomoci odhalit různé trestné činy, nebo…
ZE ŽIVOTA

Tato rodina moc chtěla psa. A tak se vydala do…

Mít psa není dnes až tak nic výjimečného. Někteří ho mají jako člena své rodiny, jiní ho mají zase jako…
ZE ŽIVOTA

Cyklista během svého výletu uviděl ležícího psa, který v zubech…

Muž se jel projet na kole a když vyjížděl tak rozhodně nečekal, co ho na jeho cestě potká. K čemu zde…
ZE ŽIVOTA

Jednoho dne uviděl muž své sousedy, jak vyklízejí svůj dům,…

Že se lidé stěhují třeba za partnerem nebo partnerkou, že se stěhují za prací, nebo třeba z bytu do domu, to…
ZE ŽIVOTA

Tyto děti se narodily předčasně a lékaři měli co dělat,…

Každé těhotenství by mělo v ideálním případě trvat kolem 9 měsíců. Bohužel se mohou objevit i komplikace a v tom případě dojde…
ZE ŽIVOTA

Tohle bylo opravdu šokující. Na kameru bylo zaznamenáno, jak velmi…

Zabezpečit dům tak, aby zde malým dětem nehrozilo nebezpečí, je důležitým úkolem každého rodiče. Přesto může stačit jenom malá chvilka…