Tomio Okamura dokončil po deseti letech svůj tubusový dům! Má 39 místností a garáž na 5 aut! Co na něj říkáte?

Tomio Okamura, předseda politické strany SPD, nedávno dokončil stavbu svého nového domu v Praze 6. Tento unikátní dům, navržený architektem Christianem Kerezem, se skládá ze tří bytů, 39 místností a garáže pro pět aut. Okamuraův tubusový dům vyvolal velkou pozornost a diskusi již od roku 2013, kdy se objevily první návrhy.

View this post on Instagram

A post shared by 𝐓𝐨𝐦𝐢𝐨 𝐎𝐤𝐚𝐦𝐮𝐫𝐚 𝐒𝐏𝐃 (@tomio.cz)

Architektura domu

Dům Tomia Okamury je jedinečný svou architekturou a výrazným designem. Architekt Christian Kerez, který navrhl tento dům, je rodákem z venezuelského Maracaiba a je známý svými inovativními projekty po celém světě. Kerez se při návrhu domu inspiroval japonským minimalismem a zároveň chtěl vytvořit prostor, který bude útulný a přívětivý.

Čtěte také: Nemocná Kateřina Brožová. Fanoušci ji podporují. Je to vážné?

Instagram

Dům je tvořen válcovitými tubusy, které vytvářejí neobvyklé tvary a prostory. Tyto tubusy mají maximální výšku 12,5 metru a zajišťují, že dům nepřevyšuje okolní standardní rodinné domy. Jedním z největších výzev při stavbě bylo skloubení různě velkých kruhových místností a různé výšky stropů. Avšak díky pečlivé práci architekta Kereze dosáhli dokonalé harmonie a vzniklo celkem 39 různých prostorů.

Interiér a dispozice

Vnitřek domu je stejně fascinující jako jeho exteriér. Díky komplikované dispozici vzniklo 39 různých prostorů, které nabízejí pestré možnosti využití. Místnosti mají plochu od 4 do 18 čtverečních metrů, takže každý byt je dostatečně prostorný a komfortní.

Instagram

Interiér je navržený s důrazem na detaily a kvalitu materiálů. Okamura si přál, aby se v domě cítili lidé příjemně a pohodlně. Proto byly použité prvotřídní materiály, jako je dřevo, sklo a kámen. Kombinace přírodních prvků a moderního designu vytváří jedinečnou atmosféru.

Instagram

Exteriér a zahrada

Okamurův dům nezapře svou unikátnost ani ve svém exteriéru. Tubusová architektura je zde skvěle viditelná a vytváří zajímavý vizuální efekt. Dům je obklopený prostornou zahradou, která nabízí soukromí a klid. Zahrada je pečlivě navržená a upravená tak, aby ladila s celkovým designem domu.

Instagram

Diskuse kolem stavby

Stavba domu vyvolala velkou pozornost a diskusi již od svého počátku. Mnozí lidé se zajímali o unikátní design a architekturu. Názory na stavbu se různí, avšak dům byl nakonec dokončený a představuje jedinečný element na pražské architektonické scéně.

Zdroj: Super.cz