David Hampl
7 června, 2019

Plast světem vládne a umí se v kuchyni velice rychle nashromáždit. Nemusíte ale být smutní z rychle se plnícího odpadkového koše. Podívejte se, jakým jednoduchým způsobem jde zdánlivý odpad přeměnit na originální dekoraci, která oživí váš byt, a ještě vám bude i užitečná.

Co budete potřebovat?

Na tuhle krásnou domácí ozdobu budete potřebovat jenom pár maličkostí. Kromě nezbytné plastové nádoby to budou:

  • Dřevěné kolíčky na prádlo
  • Dobré lepidlo (případně lepící pistole)
  • Kousek obyčejné látky
  • Látka a dekorace na ozdobení (může být i krajka)

Jak si vyrobit roztomilý košíček

Nejdříve je potřeba nachystat si kolíčky. Vůbec nevadí, pokud na tento výrobek použijete už nějaký starší, protože je stejně bude potřeba rozebrat. Z jednoho kolíčku byste po rozebrání měli mít dvě stejně velké části. Množství, které budete potřebovat, je přímo úměrné velikosti vybrané plastové nádoby, s kterou budete pracovat.

Tyto rozmontované kolíčky pak pečlivě přilepte (buďto dobrým lepidlem nebo třeba lepící pistolí) v plastovému kyblíku. Kolíčky by měly být přilepené po celém jeho obvodě.

Vezměte kousek obyčejné látky a ušijte z ní podšívku, kterou později vložíte do vnitřku vybrané nádoby. K téhle nachystané podšívce našijte ještě několik centimetrů okrasné látky nebo krajky. Podšívku vložte do kbelíku a okrasný okraj přehněte tak, aby byl dobře viditelný.

Pokud má váš vybraný kelímek i plastové ucho, nezapomeňte na něj. Můžete jej obvázat buďto provázkem, režnou nití nebo i krajkou. Konečné úpravy jsou již na vašem vkusu. Můžete přidat mašle, srdíčka nebo třeba i čerstvé květiny.

Hotový košíček můžete využít třeba v koupelně. Taky si do něj můžete uložit třeba šití nebo kolíčky na prádlo.

To, co by normálně skončilo v koši je během chvilky proměněno na praktický a krásnou kousek vaší domácnosti. Znáte nějaké další vychytávky, díky kterým je váš domov krásnější?

Sdílejte článek