Tomu nebudete chtít věřit! Podívejte se, co se dá dokázat i s malým prostorem! Na první pohled to vypadá na malou chatičku, ale když se podíváte dovnitř, je zde místa více než dost. Přesvědčte se -
Menu

Tomu nebudete chtít věřit! Podívejte se, co se dá dokázat i s malým prostorem! Na první pohled to vypadá na malou chatičku, ale když se podíváte dovnitř, je zde místa více než dost. Přesvědčte se

Každý občas bojuje s nedostatkem prostoru – proto je těžké představit si, že by se náš život měl vlézt do chatičky velké 27 metrů čtverečních. Ukážeme vám, že to není nemožné – a že takový prostor může vypadat i lépe než velké byty, pokud je vyřešený prakticky a s velkou dávkou vkusu.

Srub skoro jako pro panenky

Dřevěná chata, kterou vám představíme, vypadá skoro jako z pohádky. Dokonce i velikost působí, jako by byl původně zamýšlen spíše pro panenky a princezny než pro reálný život. Opak je ale pravdou. Do prostoru velkého 27 metrů čtverečních se vejde vše, co je potřeba. Najdete zde:

  • Kuchyni a jídelním koutem
  • Obývací kout
  • Ložnici
  • Koupelnu

Architektura

Jak jsme již zmínili, srub je malinký. Postavený je ze světlého, příjemného dřeva, které působí útulným a opravdu až pohádkovým dojmem. Chatička má dvě patra. Před vstupními dveřmi můžete najít kouzelnou verandu, kde musí být radost posedět a pít ledový čaj. V druhém patře je zase malý balkón, kde si můžete vychutnat východ slunce – třeba s ranní kávou.

Ve spodním patře se nachází velká místnost, kde má své místo kuchyňský kout. Naleznete zde i jídelní stůl a příjemný obývací koutek se sedací soupravou. V druhém patře je útulná ložnice a malá, ale zcela úplná koupelna.

Patra jsou spojená dřevěným schodištěm. Schodiště má estetické zábradlí v kombinaci dřeva a tepaného železa.

3 místnosti v jedné

Srubová kuchyňka je sice malinká, ale najdete v ní všechno, co můžete potřebovat. Malá lednička je zabudovaná do kuchyňské linky. Vařit můžete na dvou plotýnkách, která přirozeně zapadají do kuchyňského interiéru. Samozřejmostí je i dřez, který je prakticky schovaný v rohu linky.

Tento srub má i svoji vlastní jídelnu. Stůl i židle jsou také ze světlého dřeva, a přestože jde o celkem masivní kus nábytku, celkově prosvětlují prostor. Přímo nad stolem je umístěný lustr ze světlého proutí. Květina v květináči uprostřed stolu už pouze podtrhuje pocit až neskutečné domácí pohody.

V části místnosti, která je vyčleněna jako obývací prostor, je radost se zdržovat. Najde se tu šedá pohovka, která nenarušuje přírodní vyznění místnosti, i proutěná křesla, která vypadají velmi pohodlně. Čaj nebo kávu si můžete odložit na ratanový stoleček, který stojí u stěny místnosti. Pokud se vám zasteskne po oblíbeném pořadu, je tu nainstalována plochá televize – takže vám neuteče díl oblíbeného seriálu nebo důležitý zápas oblíbeného sportovního týmu.

O poschodí výš

Ložnice v horním patře je opravdovým místem, kde je radost spočinout. Postel ze světlého dřeva působí prostorně, a přesto nezabírá přespříliš místa. Vestavěné skříně jsou nenápadné a nenarušují malý prostor. Ve volném místě je rozkládací pohovka, která se dá v minutě přeměnit na lůžko pro přátele, kteří chtějí přenocovat. Nachází se tu i dveře na zmíněný balkón.

V koupelně najdete jak toaletu, tak i běžně velký sprchový kout. Díky světlám stěnám ani tady nepůsobí místnost stísněně.

Líbilo by se vám podobné bydlení?

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

V životě nedělejte tyto chyby při první pomoci, popálenině nebo…

Znáte základy první pomoci? Je to naprosto nezbytná věc, ale přesto by mnoho lidí odpovědělo jen dost nejistě. Jakmile jde…
ZAJÍMAVOSTI

Namočila šálek do misky s vodou a lakem na nehty.…

Většina lidí sice dárky ráda dává a kupuje, nicméně nejtěžší často bývá vůbec přijít na to, co bychom chtěli blízkému…
ZAJÍMAVOSTI

Způsob, jakým překřížíte prsty, ukazuje, jaký druh člověka jste

V klidu se posaďte, sepněte ruce a překřižte prsty. Prohlédněte si své ruce a podívejte se na to, jakou polohu vaše…
ZAJÍMAVOSTI

Tyto škodlivé potraviny jsou pro vaše tělo pohromou v případě,…

Mnoho lidí sice ví, co je pro jeho tělo zdravé, ale už neví, kolik může daných potravin sníst, stejně jako…
ZAJÍMAVOSTI

Neuvěříte, jak radikální změnu účesu se jedna žena rozhodla vyzkoušet.…

Vlasy jsou považovány za korunu krásy každé ženy, a proto jim většina z nás věnuje náležitou pozornost. Staráme se o ně,…
ZAJÍMAVOSTI

Nebudete věřit tomu, jak krásná socha se dá vytvořit z…

Nejrůznější dekorativní předměty, obrazy a sochy jsou běžnou součástí našeho domova, dodávají mu jeho osobitý charakter. Pokud toužíte po něčem…