Tomu nebudete chtít věřit! Podívejte se, co se dá dokázat i s malým prostorem! Na první pohled to vypadá na malou chatičku, ale když se podíváte dovnitř, je zde místa více než dost. Přesvědčte se -
Menu

Tomu nebudete chtít věřit! Podívejte se, co se dá dokázat i s malým prostorem! Na první pohled to vypadá na malou chatičku, ale když se podíváte dovnitř, je zde místa více než dost. Přesvědčte se

Každý občas bojuje s nedostatkem prostoru – proto je těžké představit si, že by se náš život měl vlézt do chatičky velké 27 metrů čtverečních. Ukážeme vám, že to není nemožné – a že takový prostor může vypadat i lépe než velké byty, pokud je vyřešený prakticky a s velkou dávkou vkusu.

Srub skoro jako pro panenky

Dřevěná chata, kterou vám představíme, vypadá skoro jako z pohádky. Dokonce i velikost působí, jako by byl původně zamýšlen spíše pro panenky a princezny než pro reálný život. Opak je ale pravdou. Do prostoru velkého 27 metrů čtverečních se vejde vše, co je potřeba. Najdete zde:

  • Kuchyni a jídelním koutem
  • Obývací kout
  • Ložnici
  • Koupelnu

Architektura

Jak jsme již zmínili, srub je malinký. Postavený je ze světlého, příjemného dřeva, které působí útulným a opravdu až pohádkovým dojmem. Chatička má dvě patra. Před vstupními dveřmi můžete najít kouzelnou verandu, kde musí být radost posedět a pít ledový čaj. V druhém patře je zase malý balkón, kde si můžete vychutnat východ slunce – třeba s ranní kávou.

Ve spodním patře se nachází velká místnost, kde má své místo kuchyňský kout. Naleznete zde i jídelní stůl a příjemný obývací koutek se sedací soupravou. V druhém patře je útulná ložnice a malá, ale zcela úplná koupelna.

Patra jsou spojená dřevěným schodištěm. Schodiště má estetické zábradlí v kombinaci dřeva a tepaného železa.

3 místnosti v jedné

Srubová kuchyňka je sice malinká, ale najdete v ní všechno, co můžete potřebovat. Malá lednička je zabudovaná do kuchyňské linky. Vařit můžete na dvou plotýnkách, která přirozeně zapadají do kuchyňského interiéru. Samozřejmostí je i dřez, který je prakticky schovaný v rohu linky.

Tento srub má i svoji vlastní jídelnu. Stůl i židle jsou také ze světlého dřeva, a přestože jde o celkem masivní kus nábytku, celkově prosvětlují prostor. Přímo nad stolem je umístěný lustr ze světlého proutí. Květina v květináči uprostřed stolu už pouze podtrhuje pocit až neskutečné domácí pohody.

V části místnosti, která je vyčleněna jako obývací prostor, je radost se zdržovat. Najde se tu šedá pohovka, která nenarušuje přírodní vyznění místnosti, i proutěná křesla, která vypadají velmi pohodlně. Čaj nebo kávu si můžete odložit na ratanový stoleček, který stojí u stěny místnosti. Pokud se vám zasteskne po oblíbeném pořadu, je tu nainstalována plochá televize – takže vám neuteče díl oblíbeného seriálu nebo důležitý zápas oblíbeného sportovního týmu.

O poschodí výš

Ložnice v horním patře je opravdovým místem, kde je radost spočinout. Postel ze světlého dřeva působí prostorně, a přesto nezabírá přespříliš místa. Vestavěné skříně jsou nenápadné a nenarušují malý prostor. Ve volném místě je rozkládací pohovka, která se dá v minutě přeměnit na lůžko pro přátele, kteří chtějí přenocovat. Nachází se tu i dveře na zmíněný balkón.

V koupelně najdete jak toaletu, tak i běžně velký sprchový kout. Díky světlám stěnám ani tady nepůsobí místnost stísněně.

Líbilo by se vám podobné bydlení?

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

TEST: funguje vám správně zrak, kolik písmenek „T“ vidíte na…

Máme tu pro vás unikátní test zraku, který odhalí, jak na tom jste. Pokud se vám během chvíle podaří najít…
ZAJÍMAVOSTI

Pár v důchodu si koupil stodolu, bez toho aniž by…

Víte ve svém okolí o nějaké stavbě, o které nikdo neví, co se v ní ukrývá? V jedné velké opuštěné stodole, kterou…
ZAJÍMAVOSTI

Meteorologové jsou v šoku! Blíží se největší ochlazení tohoto roku.…

To, že se blíží zima, jistě všichni dobře ví. Zatím to ovšem na zimu moc nevypadalo, spíše naopak. Jako by…
ZAJÍMAVOSTI

Zavřete oči, pak je otevřete a klikněte na číslo, které…

Máme tu dalšího pomocníka na cestě osudem života. Tentokrát k vám tomu bude stačit jen váš počítat, myš a oči. Dokonce…
ZAJÍMAVOSTI

Pustil se do rekonstrukce podlahy ve svém domě, když zvedl…

Muž se rozhodl zvelebit svůj dům, a tak si naplánoval rekonstrukci. Kdyby však věděl, k čemu dojde, nebo kdyby věděl co…
ZAJÍMAVOSTI

Máma vložila bramboru do ponožky nemocného dítěte. Další den nemohla…

Na internetu se objevuje celá řada webových stránek, které jsou zaměřené na rodiče a jejich péči o děti. Vyskytuje se…