David Hampl
10 června, 2019

Každý občas bojuje s nedostatkem prostoru – proto je těžké představit si, že by se náš život měl vlézt do chatičky velké 27 metrů čtverečních. Ukážeme vám, že to není nemožné – a že takový prostor může vypadat i lépe než velké byty, pokud je vyřešený prakticky a s velkou dávkou vkusu.

Srub skoro jako pro panenky

Dřevěná chata, kterou vám představíme, vypadá skoro jako z pohádky. Dokonce i velikost působí, jako by byl původně zamýšlen spíše pro panenky a princezny než pro reálný život. Opak je ale pravdou. Do prostoru velkého 27 metrů čtverečních se vejde vše, co je potřeba. Najdete zde:

  • Kuchyni a jídelním koutem
  • Obývací kout
  • Ložnici
  • Koupelnu

Architektura

Jak jsme již zmínili, srub je malinký. Postavený je ze světlého, příjemného dřeva, které působí útulným a opravdu až pohádkovým dojmem. Chatička má dvě patra. Před vstupními dveřmi můžete najít kouzelnou verandu, kde musí být radost posedět a pít ledový čaj. V druhém patře je zase malý balkón, kde si můžete vychutnat východ slunce – třeba s ranní kávou.

Ve spodním patře se nachází velká místnost, kde má své místo kuchyňský kout. Naleznete zde i jídelní stůl a příjemný obývací koutek se sedací soupravou. V druhém patře je útulná ložnice a malá, ale zcela úplná koupelna.

Patra jsou spojená dřevěným schodištěm. Schodiště má estetické zábradlí v kombinaci dřeva a tepaného železa.

3 místnosti v jedné

Srubová kuchyňka je sice malinká, ale najdete v ní všechno, co můžete potřebovat. Malá lednička je zabudovaná do kuchyňské linky. Vařit můžete na dvou plotýnkách, která přirozeně zapadají do kuchyňského interiéru. Samozřejmostí je i dřez, který je prakticky schovaný v rohu linky.

Tento srub má i svoji vlastní jídelnu. Stůl i židle jsou také ze světlého dřeva, a přestože jde o celkem masivní kus nábytku, celkově prosvětlují prostor. Přímo nad stolem je umístěný lustr ze světlého proutí. Květina v květináči uprostřed stolu už pouze podtrhuje pocit až neskutečné domácí pohody.

V části místnosti, která je vyčleněna jako obývací prostor, je radost se zdržovat. Najde se tu šedá pohovka, která nenarušuje přírodní vyznění místnosti, i proutěná křesla, která vypadají velmi pohodlně. Čaj nebo kávu si můžete odložit na ratanový stoleček, který stojí u stěny místnosti. Pokud se vám zasteskne po oblíbeném pořadu, je tu nainstalována plochá televize – takže vám neuteče díl oblíbeného seriálu nebo důležitý zápas oblíbeného sportovního týmu.

O poschodí výš

Ložnice v horním patře je opravdovým místem, kde je radost spočinout. Postel ze světlého dřeva působí prostorně, a přesto nezabírá přespříliš místa. Vestavěné skříně jsou nenápadné a nenarušují malý prostor. Ve volném místě je rozkládací pohovka, která se dá v minutě přeměnit na lůžko pro přátele, kteří chtějí přenocovat. Nachází se tu i dveře na zmíněný balkón.

V koupelně najdete jak toaletu, tak i běžně velký sprchový kout. Díky světlám stěnám ani tady nepůsobí místnost stísněně.

Líbilo by se vám podobné bydlení?

Sdílejte článek