Toto se Čechům líbit nebude. Muž ukazuje ceny pohonných hmot v oblíbeném Chorvatsku

Inflace se v letošním roce dostala do rekordních výšek. Ceny rostou rychlostí blesku a většina z nás to ani nestíhá sledovat. Mnoho lidí přemýšlí nad tím, jestli se jim letos vyplatí dovolená v zahraničí. Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější destinace pro Čechy. Ukázalo se, že jejich ceny nejsou tak nízké, jak si všichni myslíme. Na dovolené by vás to mohlo nemile zaskočit.

Tiktoker ukázal ve videu ceny v Chorvatsku

Jeden uživatel TikToku se rozhodl prozkoumat, jak vypadají ceny v Chorvatsku v roce 2023. A bohužel zjistil, že to není nic pozitivního. Káva u moře vás vyjde na 3 eura (70 Kč). Jídlo také není tak levné, jako bylo v minulosti. Když si budete chtít pochutnat na místní svačině zvané bureku, zaplatíte asi 2 eura (46 Kč). Pro čtyřčlennou rodinu to bude 8 euro (186 Kč).

K večeři si budete chtít zaručeně dát něco vydatnějšího. Večeře vás v Chorvatsku vyjde asi na 15 euro (350 Kč) za osobu. Pro čtyři osoby to bude kolem 60 euro (1400 Kč). To rozhodně není levná večeře pro běžnou rodinu. Ceny pohonných hmot jsou podobné jako v Polsku, možná ještě levnější. Nafta vás vyjde na 1,40 euro (32,67 Kč).

Čtěte také: Pomsta Zuzany Bydžovské! Po jejich rozvodu zakázala Etzlerovi se vídat se synem! Jejich vztah je na bodě mrazu!

@oskarowe_zycie

Moim zdaniem jest dosyć drogo, uprzedzając komentarze. W Chorwacji zarobki są poniżej śr. W Polsce. Ceny wynikają z dosyć dużej zależności kraju od importu oraz turystów, więc każdy próbuje zarobić na nich jak najwięcej. Ceny jednak w stosunku całorocznym nie zmieniają się wcale, a większość lokali zimą po prostu się zamyka.

♬ original sound – Oskarowe Życie

Vyplatí se stále dovolená v Chorvatsku?

Každý člověk i rodina si musí uvědomit, za čím do Chorvatska vyráží. Ceny pohonných hmot nejsou vyšší než jinde, takže toho se nemusíte obávat. V případě jídla nebo nápojů musíte počítat s tím, že si připlatíte. Vždy ale záleží na individuálních preferencích a finančních možnostech každé rodiny, páru nebo přátel.

Při rostoucích cenách bude možná levnější, když zůstanete letos v Čechách. Anebo můžete zvolit ekonomičtější variantu dovolené a slevit na nárocích na ubytování. Tam můžete hodně ušetřit. Cesta do zahraničí v letošním roce bude mnohem dražší než v minulých letech. S tím musíte počítat, ale v Čechách se samozřejmě také zdražuje. Před vysokými cenami proto neutečete nikam.

Zdroj: webniusy.com