Toto štěně bylo považované za nejchytřejší na světě. Proč?

Misa Minnie není starší než sedm měsíců. Video, které natočili její majitelé, ovšem budí dojem, že je mnohem starší. Podle toho, co dokáže, by se dalo soudit, že je jí už nejméně několik let. Pes zná neuvěřitelné množství triků a na všechny je schopná velmi zapůsobit. I když si myslíte, že štěně již vyčerpalo všechny kousky, stále toho ještě umí spoustu a stále má co ukázat. Podívejme se na důvod, proč je tento malý pejsek tak jedinečný.

Co všechno geniální štěně dokáže?

Fenka je schopná otevírat dveře, posadit se do boty, na povel vypadat smutně, chodit do strany, tlačit vozík a mnoho dalšího. U každé věci, kterou Misa Minnie dělá, je člověk stále více a více přesvědčen, že je to extrémně talentovaný pes s dobrým majitelem, který se jí evidentně hojně věnuje. Celkově vzato s růžovou mašlí na hlavě se na stříbrném podnose podává krásný balíček, který dokáže kdykoli potěšit a pobavit.

Jaká plemena jsou nejinteligentnější?

Psycholog Stanley Coren je expertem na nejrůznější druhy inteligence. Před několika lety se soustředil na psi. Věnoval se přitom ale pouze jedné stránce psí inteligence, a to tzv. pracovní inteligenci. Ta určuje, jak rychle je pes schopný se naučit lidské povely, porozumět jim a začít je plnit. Podle tohoto principu sestavil seznamy v několika kategoriích.

Čtěte také: Spočítejte všechny kachny na obrázku. Kolik jich vidíte?

Do první kategorie patří psi, kteří se naučí nový příkaz rychleji než za 5 opakování. Na tento seznam patří border kolie, pudl, německý ovčák, zlatý retrívr nebo dobrman. V další kategorii jde o nejlepší pracovní psi. Sem patří malý knírač, belgický ovčák, anglický špringršpaněl, kolie nebo německý krátkosrstý ohař a mnoho dalších. Jorkšírský teriér, o kterém dnes mluvíme, se umístil na pozici 33 v kategorii nadprůměrně dobrých pracovních psů, kteří se nový trik naučí za 15-25 opakování. To může vysvětlovat, proč je Misa Minnie tak talentovaná a chytrá.

https://youtu.be/POTzWpITEjw