Toto štěně bylo zavřeno v tmavém sklepě a nic jiného neznalo. Jaká byla reakce, když se konečně dostalo ven a uvidělo denní světlo? Budete překvapeni, co udělalo. Jaký byl jeho další osud?

Případy zanedbaných zvířat není nijak lehké odhalit. To proto, že jejich majitelé si dávají velký pozor na to, aby nikdo neviděl ani je, ani jejich mazlíčky. Hlavně potom psy. Přesto se čas od času podaří zjistit, že někde něco není v pořádku. To je i tato situace, o které se dozvěděl Viktor Larkhill se svým týmem, a tak se rozhodl vyrazit na místo. Zvyklý byl na ledacos, ale to co viděl bylo doslova přes čáru. Proč?

Kde našel zanedbaného psa?

Místo, kde se zanedbaný pejsek nacházel, bylo skutečně odporné. Jednalo se o starý sklep, ve kterém byla zima, bylo zde mnoho vlhkosti, stejně jako nedostatek denního světla, které pejsek nikdy neviděl. Všude byl také zápach spojený s nevyhovujícími podmínkami. Na zdraví pejska se to výrazně podepsalo, což bylo vidět už na první pohled. Viktor Larkhill se rozhodl, že ho zachrání.

Jak pejsek uvězněný ve sklepě vypadal?

není to pěkný pohled. Můžete ho vidět na přiložené fotografii. Z ní je patrné i to, že mu chybí mnoho srsti. Stejně tak měl různé parazity a blechy, dále měl i otevřené rány a byl špinavý. Také nelze zapomínat na výraznou dehydrataci a hlad, kterým trpěl. Pokud by tým nedorazil včas, byl by jeho osud dost možná brzy zpečetěn. Takto měl šanci na uzdravení.

Čtěte také: Této ženě je téměř 60 let, nyní vzkazuje všem ženám, aby si přečetly její životní lekce jak být krásná a mít eleganci v každém věku

Denní světlo ani neznal

Když byl vynášený ze sklepa ven, bylo jasně poznat, že nikdy neviděl denní světlo. Podivně mžoural směrem ke slunci, schovával se před ním a nechápal, proč je kolem něho tolik světla. Následně byl odvezený k veterináři, který mu dopřál tolik potřebnou péči. Bylo to nejenom základní vyšetření, ale bylo to také několik operací, bez kterých by dále nepřežil. Toto mu zachránilo život a mohl dále být na tomto světě. Byla mu dána šance na to, aby poznal že existují i lepší majitelé, než jeho původní.

Rekonvalescence probíhala ke spokojenosti všech

Bylo jasné, že když má vše potřebné, tak se mu zkrátka a jednoduše musí dařit. To bylo vidět na první pohled, jelikož už za 14 dní vypadal podstatně lépe. A s každým novým dnem se zlepšoval. Dorůstala mu srst a on sám si začal užívat života. Postupně běhal, tulil se k lidem a poznával svět, který nikdy neviděl. Byl z něho velký objevitel.

Má nový domov

Jakmile byl připravený pro nový domov, byla vyhlášena výzva k jeho možné adopci. Zájemců byla celá řada. Nakonec byl umístěný do rodiny, kde si může hrát nejenom s dospělými, ale také s dětmi. To se na jeho psychické kondici podepsalo ještě lépe. Jak vypadá nyní? běhá, hraje si, mazlí se, ale ze všeho nejvíce jenom tak odpočívá a vyhřívá se na slunečním světle. To proto, že ho po celý život neznal a tak se ho chce nabažit do sytosti.