Toto video ruské matky vám vžene slzy do očí

Je to už více než měsíc, co začala ruská invaze na Ukrajinu. Mnoho Ukrajinců se rozhodlo zůstat v zemi a statečně bránit svou vlast. Mnoho zpravodajských serverů sleduje invazi den po dni a přináší očitá svědectví lidí, kterým se podařilo ze země uprchnout. Co se ale mezitím děje v zemi, kde vládne prezident Putin?

Žena žádá prezidenta, aby jí vrátil syna

Nedávno se v Moskvě konal protest proti válce, kterou Rusko vede. Na sociálních sítích se pak objevilo video, kde můžeme vidět ženu prosící prezidenta, aby ustoupil. Její syn je voják a jeho matka už se nemůže dívat na to, jak jemu a dalším mladým mužům hrozí přímé nebezpečí. Sama říká, že je to ještě dítě, a přitom bojuje. Ale za co?

Ačkoliv ruská propaganda jede na plné obrátky, mnoho Rusů s Putinovým jednáním nesouhlasí a získávají si své vlastní, nezávislé informace. Stále více se jich staví proti tomu, co se děje na Ukrajině, a nechtějí se už dál dívat na zbytečné prolévání krve. Během jednoho z posledních protestů v Moskvě se James Longman, novinář ABC News, rozhodl promluvit si s matkou jednoho z ruských vojáků, který nyní bojuje proti Ukrajincům.

Čtěte také: Video jako varování pro všechny rodiče, kteří podceňují nebezpečí

Matka podporuje Ukrajinu

Žena sdělila, že z pluku jejího syna už zbývá pouhých deset mužů. Syn přitom vůbec netušil, že půjde do boje, původně měl totiž pouze absolvovat vojenský výcvik. Poté se deset dní vůbec neozval. Nakonec se mu podařilo matku kontaktovat a sdělil jí, že je zázrak, že ještě žije. Zoufalá matka se proto skrz protest obrací k Putinovi a říká: „Zastavte to krveprolití a vraťte mi mého syna!“

Na výzvu reportéra se žena rozhodla ukázat fotku svého syna oblečeného v uniformě. Podle ní je to jen obyčejný 22letý kluk, který by neměl bojovat. Když si stáhne rukavice, aby mohla fotku ukázat, můžeme si všimnout, že má nehty nalakované na modrou a žlutou barvu na podporu Ukrajině. Pak se ale za ženou objeví policie, a tak raději odejde, aby se vyhnula dalším nepříjemnostem.

Zdroj: webniusy.com