Toulavý pes požádal o pomoc kolemjdoucí. Nic dojemnějšího dnes neuvidíte

Nedávno se na internetu objevilo video, na kterém je vidět pes s velkým břichem na ulici. Chování této fenky jménem Zhuzha a pomoc, které se jí dostalo od kolemjdoucích, dojala celý svět. Většina lidí toulavé psy přehlíží, ale naštěstí tato malá fenka vypadala velmi mile. Mladí lidé ji proto zachránili a odvezli k veterináři. Kdyby to neudělali, byla by již pravděpodobně po smrti.

Záchrana malé fenky

Na první pohled vypadala Zhuzha jen březí. Dívka se k ní přiblížila a čekala, jak pes zareaguje. Bylo vidět, že potřebuje pomoc a fenka si to dobře uvědomovala. Byla velmi klidná a sama přišla k mladé ženě. Nechala se pohladit a čekala, co se bude dít dál. Nakonec jí dali látkový obojek a dostali do auta. Díky tomu jí mohli dostat k veterináři. Podle všeho majitel této 2leté fenky neměl peníze na to, aby ji někam vzal, když se jí začalo zvětšovat břicho.

Toulavá fenka měla hodně zdravotních problémů

Zhuzha bohužel nebyla březí. To by bylo mnohem jednodušší a pozitivnější. Bohužel lékař zjistil, že má onemocnění srdce, které způsobuje zadržování tekutiny v těle. Tato nemoc je velmi vážná a bez správné léčby pes nemá šanci na přežití. Lékaři museli jednat rychle, udělat mnoho vyšetření a zahájit léčbu. Zavedli jí do břišní dutiny hadičku, která odvádí z těla přebytečnou tekutinu. Zjistili, že má červy a další zdravotní problémy. A všechno začali řešit.

Čtěte také: „Bylo to peklo, lidé křičeli o pomoc,“ uvedli očití svědci dopravní nehody

Lékaři jí naštěstí dokázali pomoci

Po pouhých 10 dnech léčby se Zhuzha cítila mnohem lépe. Příběh této roztomilé fenky je velmi smutný, protože se o ni její majitel nedokázal postarat. Na druhou stranu našla lidi, kteří ji zachránili. Veterináři pokračují v léčbě. Fenka bude muset ještě nějakou dobu zůstat v péči odborníků, ale zaručeně se jí daří lépe a bude v pořádku. A to jen díky pozorným lidem, kteří se nebáli zasáhnout a pomoci toulavému psovi na ulici.

Zdroj: megasvet.si