Podle agentury Associated Press a The New York Times bylo při havárii vrtulníku na Aljašce zabito pět lidí, včetně českého miliardáře Petera Kellnera. Podle agentury došlo k tragickému incidentu v sobotu kolem 18:35, přibližně 80 kilometrů východně od Anchorage. Mluvčí PPF Jitka Tkadlecová (Jitka Tkadlecová) uvedla, že pohřeb proběhne v úzkém rodinném kruhu.

„Přestože jeho pracovní život je plný neuvěřitelné pracovitosti a kreativity, jeho soukromý život patří jeho rodině a dětem. Pohřeb bude proto probíhat v úzkém rodinném kruhu. Žádáme všechny, zejména média, Respektujte soukromí Petra Kellnerova rodina v této těžké době, “řekla Tkadlecová. Podle Associated Press pět lidí lyžovalo na ledovci. Na místo byli transportováni vrtulníkem. Agentura Associated Press uvedla, že nebyli ušetřeni čtyři lidé na palubě a pilot a poslední cestující byl ve nemocnici ve vážném stavu.

Byly identifikovány všechny oběti katastrofy, včetně Petra Kellnera, českého podnikatele a nejbohatšího Čecha. Podle agentury zemřel mezi pravidelnými návštěvníky místního luxusního horského střediska Tordillo Mountain Lodge další muž z České republiky a 50letý Benjamin Larochaix (Benjamin Larochaix). Agentura Associated Press uvedla, že dalšími dvěma oběťmi byli dva lidé na Aljašce, Sean McManani (38 let) a pilot Anchorage Zachary Russell (33 let). Mary Ann Pruitt, mluvčí horského střediska, uvedla, že z pěti obětí byli tři hosté horského střediska a dva byli průvodci horského střediska Todrilo. Pratt pro agenturu Associated Press uvedl, že Greg Harms byl průkopníkem heli-lyžování na Aljašce a pracoval ve středisku mnoho let.

Řekla, že McMannany je průvodcem již více než 10 let a ve středisku pracoval posledních pět let. Je také lavinovým trenérem a horským vůdcem. Pruitt uvedl, že Russell sloužil jako pilot ve vrtulnících Soloi, které na základě smlouvy poskytovaly dopravní služby. Kellner se narodil v České Lípě v roce 1964 a je majoritním akcionářem holdingové společnosti PPF Group. K 16. červnu 2019 odhadoval časopis Forbes jeho aktiva na 15,5 miliardy $, což je 73. místo mezi světovými miliardáři. Má čtyři děti, včetně úspěšné reprezentantky, která se zúčastnila představení jumping Anna.

Toto prohlášení je zničující pro rodinu zesnulého a je zničující také pro naše zaměstnance a oblast, ve které působíme. „Ukazuje se, že je to poprvé, co společnost za 17 let působení v této oblasti čelila takové tragédii. V sobotu, přibližně 80 kilometrů východně od Anchorage, nebyla známa příčina havárie AS50 Eurocopteru. Nehoda se stala v 18:35. To v neděli potvrdila FAA. Úřady uvedly, že místo havárie bylo poblíž ledovce Nicholase. Aljašská policie se dozvěděla, že stroj mohl v sobotu havarovat ve 22:00 místního času. V té době se vrtulník nedostal na místo přistání. Svědci viděli trosky oblasti ledovce Nikkor. Poté našli pět obětí a byli jedinými přeživšími, kteří byli převezeni do nemocnice. Flotila společnosti Soloy Helicopter se skládá z 19 vrtulníků, včetně havarovaného stroje, a poskytuje převážně charterové služby na Aljašce. Web společnosti uvádí, že létá nejen k průmyslovým společnostem, které se specializují na průzkum ropných vrtů, ale také k vládě.

Podle jeho webových stránek středisko slibuje „lyžování v nejlepším alpském terénu na světě bez dotyku sněhu a lidé zažijí bezkonkurenční alpská dobrodružství“. Balíček pro návštěvníky začíná na 15 000 USD (přibližně 330 000 Kč) na osobu.

Sdílejte článek