Trápí vás doma mravenci? Tento recept je zaručeně vyžene!

Jakmile se trochu oteplí, začne se celá příroda probouzet. S rozkvetlou zahradou se bohužel k životu vrací také hmyz – některý je neškodný, jiný nepříjemný a některý dokonce nebezpečný. Přestože mravenci patří převážně do první skupiny, mohou člověka pěkně potrápit především, usadí-li se mu jako nezvaní hosti v domácnosti. V takovém případě si rádi vytváří svá útočiště v místech, kde není zcela jednoduché je vymýtit, a často je pak nacházíme v různých (především sypkých) potravinách, nebo zanechávají po sobě nepořádek na svých cestičkách.

Co dělat, když se v domácnosti objeví mravenci

Účinný způsob, jak mravence z domácnosti odstranit, je použití chemie. Jedná se o poměrně náročný proces, který obvykle nějakou dobu trvá a vyžaduje nastražení návnad, které mravence přitahují a které si odnesou do svého hnízda a tam se otráví. Nástrahy však bohužel mohou přitahovat také domácí zvířata nebo malé děti. Navíc tento způsob je poměrně nehumánní a řada lidí se mu proto s úlevou radši vyhne. Naštěstí je možné využívat také přírodní prostředky, které jsou sice pro mravence nepříjemné, ale lidem ani domácím zvířatům neškodí.

Recept na past na mravence

Tento recept účinkuje prakticky okamžitě a lze jej použít jak v domácnosti, tak v modifikované verzi na zahradě (pokud se mravenci rozhodli útočit na vaši úrodu). Pro vytvoření pasti v domácnosti budete potřebovat:

Čtěte také: Milujete kuře? Tak vyzkoušejte těchto 5 triků, které z něho vytvoří dokonalý zážitek!

  • horká voda – 1 hrnek
  • cukr – 1 hrnek
  • borax – 2 lžíce

Ingredience stačí jednoduše smíchat tak, aby se pevné částice rozpustily, a pak do nich namočit vatové tampony. Ty následně rozložte v místech, kde se mravenci pohybují – cukr je přiláká a borax následně otráví. Obdobnou past můžete připravit také na zahradu, stačí roztok ponechat v plastové misce, nebo ji v malých dávkách nastražit do míst, kde mravenci chodí. Návnady se je ovšem potřeba nastražit během dne, ideálně ráno.