Trápí vás svědění uší? Takto snadno se jej zbavíte

Na světě je jen velmi málo věcí, které jsou otravnější než svědění v uchu. Pořádně se tam totiž nedá poškrábat, takže prostě musíte vydržet. Některé lidi dokáže takové svědění až dovést k šílenství. Může to také ale značit vážné problémy.

Pokud vás velmi svědí uši a je to dlouhodobá záležitost, je to problém, který není radno přehlížet. Zároveň se jej dá poměrně snadno zbavit, pokud tedy víte, jak na to.

Co může způsobit svědění uší?

Náš zvukovod je plný nervových zakončení, a pokud patříte k těm méně šťastným a máte tato zakončení citlivější, je pravděpodobné, že vaše uši budou svědit mnohem častěji, než je běžné u jiných lidí. Příčinou může být i suchost zvukovodu, alergický epitel ve zvukovodu, ušní infekce, lupénka nebo používání sluchátek.

Čtěte také: Odborníci varují před sýry z Lidlu, mohou obsahovat nebezpečnou bakterii

Svědění může být způsobeno také vodou, která ve zvukovodu zůstává například po koupání nebo plavání. Ve většině případů není důvod k obavám a svědění odezní samo. Pokud si však všimnete, že svědění doprovází také krvácení, výtok nebo zhoršení sluchu, určitě navštivte lékaře.

Jak svědění utlumit?

Určitě zapomeňte na vatové tyčinky, ty mohou situaci spíše jen zhoršit. Navíc existuje možnost, že si poraníte nebo propíchnete bubínek, což může způsobit další problémy. Raději proto vyzkoušejte jeden z níže uvedených triků:

  • Alkohol a ocet. Smíchejte 1 díl alkoholu a 1 díl octa. Použijte malou lžičku nebo kapátko k aplikaci směsi do zvukovodu. Nakloňte hlavu na opačnou stranu a nechte pár minut působit, poté ji zakloňte dozadu, a nakonec nechte směs vytéct ven a osušte kapesníkem.
  • Teplý olej. Zahřejte trochu za studena lisovaného oleje a poté pár kapek nakapejte do uší.
  • Peroxid vodíku. Smíchejte peroxid vodíku v poměru 1:2 s vodou. Použijte kapátko a kápněte si několik kapek do ucha. Dokáže perfektně odstranit ušní maz.
  • Aloe vera. Naneste 3-5 kapek gelu z aloe vera do ucha, abyste pomohli odstranit jakýkoli zánět ve zvukovodu.

Zdroj: tudasfaja.com