Změna barvy pokožky patří k těm nejběžnějším příznakům, které značí, že je v těle něco špatně. V první řadě je nejdůležitější, aby byly Vaše nehty zdravé. Pokud jsou Vaše nehty žluté, nebo mají jen zažloutlý nádech, rozhodně zdravé nejsou. Může to značit onemocněná kůže, ale i infekci, které se do nehtů dostala. Žluté nehty pak nedělají zdravý dojem a ani nevypadají nijak pěkně. Zbavte se jich pomocí jednoduchých domácích prostředků, ať už se jedná o infekci, nebo o problémy s kůží. Můžete zkusit využít hned několik domácích triků, mezi které rozhodně patří:

  • jedlá soda
  • zubní pasta

Zbavte se žlutých nehtů za pomoci jedlé sody

Jedlá soda má velmi silný bělicí účinek, což pomůže i Vašim žlutým nehtům. Smíchejte 2–3 polévkové lžíce jedlé sody spolu s 1 polévkovou lžící peroxidu vodíku. Poté už stačí jen v této směsi namočit odličovací vatový tampón a přetřít jimi žluté nehty. Tento krok provádějte stejným způsobem, jako byste nehty čistili odlakovačem. Směs nechte na nehtech 5 minut působit a poté ji spláchněte vlažnou vodou. Výsledek nebude patrný úplně hned, používejte tento postup jedenkrát až dvakrát do týdne, teprve při pravidelném čištění budou znát výsledky v podobě ztrácejících se žlutých skvrn na nehtech, které začnou dostávat zdravější barvu.

Pomůže Vám i obyčejná zubní pasta

Každý z nás si čistí zuby alespoň dvakrát denně, aby zůstali zdravé, bílé a lesklé. Všichni víme, že zubní pasta odstraňuje žluté zabarvení zubů. Tak proč by to nemělo fungovat i na žluté nehty? Tento způsob funguje spíše na lehké zbarvení nehtů do žlutého odstínu, pokud Vás trápí sytě žluté nehty, využijte spíš jedlou sodu a recept zmíněný výše.

Naneste zubní pastu na žluté nehty v tenké vrstvě. Nechte 10 minut působit, poté vezměte zubní kartáček, který již nepoužíváte, nebo nový a nehty s ním vyčistěte. V poslední čadě opět použijte odličovací vatový tampon, pomocí kterého vlažnou vodou nehty očistíte. Tento postup používejte tak třikrát do měsíce. Výsledky budou při pravidelném používání patrné.

Sdílejte článek