David Hampl
5 října, 2017

Návrh interiéru je náročný úkol. Jedna z nejvíce fascinujících částí interiérového designu je, že dokážete i malou místnost proměnit v prostornější a plnou čerstvého vzduchu bez velkých zásahů.

Protože si většina lidí nemůže dovolit bydlet v obřím bytě, sestavili jsme pro Vás seznam fatálních chyb, které mohou zkazit i ten nejlepší interiér. Také jsme neopomenuli sepsat některé triky, které Vám pomohou zlepšit Vaši současnou situaci.

Závěsy na okna

[hana-code-insert name='google' /]Pokud zavěsíte záclony blíže ke stropu, okna se budou zdát větší, než v realitě jsou.

Deska pro magnetky 

Magnety na ledničce mnohdy způsobují, že kuchyně vypadá špinavě. Pokud je sbíráte, vytvořte si speciální místo pro svou nezapomenutelnou sbírku např. na zeď pomocí magnetové desky, nebo magnetické barvy.

Stojan na boty

Odborníci doporučují najít geniální způsob, jak ukládat všechny Vaše boty. Můžete například vyrobit, nebo koupit nějaké krásné zásuvky pro tento přesný účel. V důsledku toho získáte více volného prostoru a Vaše vstupní hala bude vypadat více organizovaně a čistě.

Světlá tapeta s vertikálními vzory

Jak je všeobecně známo, používání tmavých tapet může způsobit, že se pokoj zdá menší, než ve skutečnosti je. Totéž platí pro vodorovné vzory. Chcete-li vytvořit prostor vzdušný a prostorný, měli byste zvolit světlé tapety s vertikálně uspořádanými vzory.

Ručníky stejné barvy

[hana-code-insert name='google' /]Možná tomu nebudete věřit, ale vícebarevné ručníky mohou vypadat, že koupelna je přeplněná a přecpaná. Nicméně, se nemusíte všech ručníků najednou zbavit! Některé ručníky můžete vždy držet, dokud je nenahradíte novými, které budou vypadat lépe.

Skleněný nábytek a nábytek s nohama

Všechny Vaše nábytkové předměty (gauč, postel, konferenční stolek, šatník atd.) By měly vypadat, jako kdyby "klouzaly" po podlaze místo toho, aby z ní "rostly". Tohoto efektu můžete dosáhnout výběrem skleněného nábytku.

Krabice a koše

Abyste se ujistili, že je vše na správném místě, musíte si zařídit proto místo. Můžete například udělat pěkné krabice, každou věnovanou jiným věcem: vlasové hřebeny, psací potřeby, kosmetika, poznámky atd.

Široký koberec

Mnoho lidí se domnívá, že čím menší je místnost, tím menší je koberec, který byste měli koupit. To by však byla obrovská chyba. Ve skutečnosti se malý koberec vedle postele zdá vizuálně větší než obrovský koberec.

Magnetická deska pro Vaši oblíbenou kosmetiku

Ačkoli má mnoho dívek spoustu různých kosmetických přípravků, některé z těchto výrobků se používají mnohem častěji než jiné. Chcete-li zabránit jejich rozptýlení po celém stole nebo zamknutí v zásuvce, můžete je uložit na desku s roztomilými magnety.

Bodová světla

[hana-code-insert name='Dole' /]Pokud Váš pokoj není příliš velký, rozsáhlý lustr učiní situaci ještě horší, protože potřebuje spoustu místa. Bude daleko lepší, když využijete bodového osvětlení po obvodu místnosti, což způsobí, že se obytné prostory budou zdát větší.

Sdílejte článek