Tři báječné recepty na nachlazení a respirační onemocnění

Podzim je období, kdy nejčastěji trpíme rýmou, kašlem a ucpaným nosem. Chladné počasí, sychravo a nedostatek slunečního svitu našemu zdraví příliš neprospívá. Snažte se onemocněním předcházet dodržováním hygienických pravidel, doplňováním vitamínů a teplým oblékáním, a pokud se přeci jen nachladíte, vyzkoušejte jednu z následujících metod ke zmírnění kašle.

Zkuste černou ředkev

Černá ředkev je velmi zdravá. Je to odrůda ředkve seté, ale má masitou, kulovitou hlízu tmavé barvy. Tato zelenina obsahuje velké množství minerálních látek, vitamín C a vitamíny skupiny B. Ředkev čistí močové ústrojí a posiluje činnost jater. Má také silné antivirové a antibakteriální účinky, takže se dá použít jako přírodní antibiotikum.

Černá ředkev se dá použít k detoxikaci celého organismu, je z ní ale i výborný přírodní lék na nachlazení, který bude chutnat i dětem. Vezměte jeden středně velký plod a důkladně ho omyjte. Odřízněte vršek a lžící uvnitř vyhloubejte důlek. Ten do poloviny naplňte medem. Ředkvičku pak zakryjte odříznutým vrškem a nechte dvanáct hodin odstát. Po této době užívejte jednu čajovou lžičku výsledné tekutiny uvnitř.

Čtěte také: Brnící ruce jsou prvním příznakem časté nemoci. Uhodnete které?

Hrušky nebo banán s cibulí

Horečku a kašel snižují vařené a oloupané hrušky. Jednu hrušku nakrájenou na menší kousky vložte do půl litru vody a dvacet minut povařte. Zakryjte hrnec pokličkou a nechte dvě hodiny odstát. Následně vše přefiltrujte. Každé čtyři hodiny vypijte 100 ml této šťávy. Přefiltrované hrušky můžete po vychladnutí sníst.

Na poslední recept budete potřebovat dva banány a jednu menší cibuli. Nejprve cibuli oloupejte a vařte ve 400 ml vody tak dlouho, dokud se tekutina neodpaří na polovinu svého původního objemu. Mezitím banány rozmačkejte na kaši. Šťávu z cibule přeceďte a smíchejte s banánem. Díky banánu nebude chuť ostrá a zamilují si ji i děti. Zároveň se jedná o velmi účinný prostředek proti kašli.