Tři domácí obklady a mast na bolavé klouby

Bolesti kloubů způsobené artrózou, dnou nebo revmatismem lze často zmírnit přírodními domácími prostředky. Účinné jsou zábaly ze zelí, tvarohu nebo pískavice řeckého sena. Tyto způsoby používaly už naše babičky, které na ně nedaly dopustit. Při akutní bolesti je můžete vyzkoušet i vy, uvidíte, že vám uleví.

Tvaroh a zelí

Tvarohový zábal může mírnit nepohodlí z vymknutých kloubů, modřin, kousnutí hmyzem a záchvatů dny. Tvaroh obsahuje kasein a kyselinu mléčnou které potlačují zánět a zmírňují bolest. Nejprve vezměte gázu a vložte do ní trochu tvarohu. Vymačkejte co nejvíce vody a tvaroh mírně zahřejte. Obklad přiložte na postižené místo, zakryjte papírovými utěrkami a nechte působit.

https://www.ndr.de/

Zelí obsahuje flavonoidy a hořčičné glykosidy. Působí protizánětlivě a podporuje krevní oběh. Pokud trpíte artrózou, úlevu mohou přinést zábaly z bílého zelí. Působí obzvláště dobře na kolena, protože zde je kůže tenká a šťáva se může dobře vstřebat. Vyřízněte tvrdou stopku uprostřed a několik lístků přejeďte válečkem, aby z nich začala vytékat šťáva. Pomačkané listy volně přiložte na bolestivý kloub a zafixujte obinadlem. Nechte působit přes noc.

Čtěte také: Pozor na slabé krevní cévy. Zaměřte se na jejich posílení

Pískavice

Pískavice řecké seno zmírňuje bolest díky linolu a kyselině linolenové. Je vhodná při léčbě revmatu. Opatrní by ale měli být pacienti s astmatem. Smíchejte prášek z pískavice (je k dostání v obchodech se zdravou výživou nebo lékárně) s horkou vodou, aby se vytvořila pasta. Tu rozprostřete na obklad a přikryjte druhým obkladem. Přiložte na bolavý kloub a zafixujte. Nepoužívejte déle než dvě hodiny.

Doma si můžete vyrobit vlastní mast proti bolesti. Potřebovat budete hořčičnou mouku nebo muškátový oříšek. Zatímco hořčičná mouka obsahuje oleje zmírňující bolest a stimulující krevní oběh, muškátový oříšek zmírňuje příznaky neuropatie způsobené cukrovkou. Smíchejte nosný krém z lékárny se špetkou prášku a používejte kdykoliv během dne.

Zdroj: ndr.de