Trik od hotelových pokojských pro nádherné a lesklé podlahy

Nádherně lesklou podlahu chce mít doma každý z nás. V pohodlí svého domova si můžete připravit prostředek, který používají i profesionální pokojské v hotelu. Stačí vám jen běžné ingredience, které máte neustále doma a budete mít tu nejkrásnější podlahu ze všech. Nezáleží na tom, jaký typ podlahy máte doma. Tento prostředek ze tří ingrediencí dokáže skvěle umýt každý povrch.

Co budete potřebovat?

Obrovskou výhodou tohoto prostředku je jeho jednoduchost, krásná vůně a levná příprava. Nejen, že budete mít krásně čistou a lesklou podlahu, ale také bude místnost velmi příjemně vonět. Na výrobu potřebujete jen 1 litr horké vody, 1 polévkovou lžíci jedlé sody, 100 ml bílého octu a 1 lžičku sušené levandule. Právě levandule vám přinese nádhernou vůni, ale můžete použít i něco jiného, např. nastrouhanou kůru z pomeranče nebo citronu. Záleží pouze na vás.

zinoti.lt

Jak prostředek připravit?

Do vhodné nádoby (např. do kýble) nalijte horkou vodu, jedlou sodu a bílý (nebo jablečný) ocet. Vše důkladně promíchejte. Jedlá soda dokáže neutralizovat zápach a ocet má dezinfekční vlastnosti. Tyto složky při úklidu jednoduše potřebujete bez ohledu na to, co chcete uklidit. Podlaha není žádnou výjimkou. Do připravené směsi přidejte levanduli nebo jinou vůni a počkejte, dokud směs nevychladne. Tuto směs nalijte do kbelíku s 5 litry vody a vytřete podlahy.

Čtěte také: Tohle je ten nejkrásnější a nejmenší dům na světě

zinoti.lt

Solný roztok na podlahy

Druhou možností pro čistou podlahu je solný roztok. Kbelík naplňte horkou vodou a přidejte 2-3 polévkové lžíce soli. Ideální je mořská sůl s aroma. To je všechno. Solný roztok dokáže podlahu skvěle dezinfikovat povrch. Nezapomínejte na místa, kde se hodně drží prach, protože sůl do dokáže skvěle odpuzovat. Jde také o skvělou možnost, pokud máte domácí mazlíčky. Sůl je neškodná a navíc máte jistě všude chlupy. Solný roztok dokáže vytvořit ochrannou bariéru, která zabraňuje vzniku alergií.

Zdroj: zinoti.lt