Trojčata se narodila se vzácnou vrozenou vadou a musela na operaci!

Příchod nového člena rodiny je vždy vzrušující období v životě. Amy a Mike Howardovi se během pár měsíců dozvěděli, že se jejich dvoučlenná rodina rozroste na pět členů. Lékař jim totiž sdělil, že čekají trojčata. Tím ale jejich překvapení rozhodně neskončilo. Hunter, Jackson a Kaden se stali prvním známým případem trojčat, která se všechna narodila s kraniosynostózou.

https://www.today.com/

Trojčata mají deformované hlavičky

Kraniosynostóza je vzácná vrozená vada, kvůli které se kosti v lebce novorozence spojí příliš brzy. To znamená, že se lebka a mozek nevyvíjí správně. Nikdy v historii se nestalo, že by se trojčata narodila s touto vadou. Dva z chlapců jsou jednovaječná dvojčata a poslední chlapec byl samostatným plodem. Všichni tři se ale narodily s deformovanými hlavičkami.

https://www.today.com/

Na operaci museli jít okamžitě

Pro oba rodiče byla celá záležitost velmi děsivá. Chlapci museli okamžitě na operaci. Dát takto malé dítě na operační sál je vždy riziko a velmi se toho báli. Naštěstí vše dopadlo dobře. Trojčata byla výsledkem umělého oplodnění. Rodiče se sítí velmi šťastní, protože po rodině toužili velmi dlouho a konečně se jim podařilo mít vlastní děti.

Čtěte také: Proměna ženy ve středním věku vám vyrazí dech!

Lebky se dvojčatům změnily během několika prvních dnů v nemocnici. Kadenova hlava měla tvar trojúhelníku se špičatým čelem. Jackson a Hunter měli naopak lebku, která vyčnívala na zadní části. Tato nemoc postihuje jen jedno dítě z 2500 případů. To, že ji mají všichni tři bratři je velmi výjimečná. Naštěstí jim včasná operace pomohla, aby se jejich mozky mohly správně vyvíjet.

https://www.today.com/

Jak se dětem daří dnes?

Operace u všech tří dětí proběhly během dvou dnů. A za další dva dny je lékaři pustili s rodiči domů. Chlapci nyní musí nosit zdravotní helmy, které budou podporovat správný růst jejich hlavy, lebky i mozku. Podle maminky se jejich hlavičky vrátily do normálního tvaru velmi rychle a už se těší, až dětem bude moci helmy sundat. Na začátku je totiž musíte nosit 23 hodin denně.

Zdroj: today.com