Trpíte bolavými klouby na rukou či kdekoli jinde? Náš recept vám pomůže! Léky z lékárny zahodíte a použijete sílu přírody

Bolavé klouby jsou prokletím. Znemožňují nám dělat každodenní činnosti a sama o sobě je velice nepříjemná. Vždyť zrovna ruce jsou tou částí těla, kterou používáme nejčastěji a bez které bychom se jen velice těžko obešli. Ruce jsou pro nás velice důležité, a to zejména dlaň a prsty, které nám umožňují dělat snad veškeré činnosti. Zkuste si představit, že vás při pohybu rukou limituje nepříjemná bolest. Někdo takto ale skutečně trpí každý den.

Léky proti bolesti

Pokud lidi začnou zničehonic bolet klouby, obrátí se na klasickou pomoc – léky proti bolesti. Drtivá většina z nich ale působí tak, že neodstraňuje důležité faktory, které jsou spouštěčem bolesti. Pouze překrývají bolest, takže neodstraňují její příčinu. Proto je více než pravděpodobné, že bolest se dříve nebo později vrátí. Navíc je potřeba zvážit také negativní důsledky, kterými léky proti bolesti působí na vaše tělo.

Domácí lék na bolesti kloubů

Základem domácího léku na bolesti kloubů je kurkuma. Ta je součástí tradiční čínské medicíny, a tak není divu, že vám může pomoci odstraňovat bolesti kloubů přirozeným a efektivním způsobem. Na přípravu tohoto zázračného léku budete potřebovat následující ingredience:

Čtěte také: Vůbec netušili co jejich koně dělají ve stájích, dokud tam neumístili kamery. Tento kůň je aktuálním hitem celého internetu

  • 2 lžíce kurkumového prášku,
  • 1 lžíce kokosového oleje,
  • 1 lžička medu,
  • 5 lžic čisté vody.

Příprava a použití

Zázračnou mast na bolest kloubů získáte tak, že jednoduše smícháte veškeré ingredience. Je potřeba míchat opravdu důkladně, aby se všechny ingredience spojily. Po vymíchání mast aplikujte přímo na postižené oblasti – tedy na ty klouby, ve kterých cítíte bolest. Mast do nich vetřete jemným vmasírováním krouživými pohyby. Poté nechte aspoň 10 minut působit a následně opláchněte teplou vodou. Dejte si pozor, aby mast neukápla na pohovku nebo jinou tkaninu, protože kurkuma obsahuje barvivo, kterého  se jen tak nezbavíte.

Zázračná kurkuma

Kurkuma je zázračným lékem, který je používán již od starověku. Vzhledem k jejímu původu byla používána hlavně v asijských zemích. Obsahuje celou řadu příznivých účinků na lidské tělo. Avšak pro tento náš recept je hlavní zejména vlastnost stimulace kortizonu v nadledvinách. Kortizon vylučuje záněty a bolesti v rukou a kloubech. A proto je kurkuma klíčovou složkou tohoto receptu.

Kurkuma jako lék

Kurkuma se používá v kuchyni a dnes už málokdo ví, že má také zázračné léčivé účinky. Různé studie ukázaly, že kurkumin a kvercetin (nebo quercetin) jsou zodpovědné za zmírnění nepohodlí bolesti a zánětu. Dále pak má kurkuma antioxidační vlastnosti, které bojují proti volným radikálům v těle. Tyto radikály mohou působit proti vzniku nejrůznějších chorob. Tím pomáhají posilovat imunitní systém – odstraňují toxiny, takže brání jejich akumulaci. Tím, že se toxiny nemohou shlukovat, nemohou ani způsobovat vážné poškození těla.