Tučňák každý rok uplave přes 8000 km, aby navštívil muže, který mu zachránil život

Tento pozoruhodný příběh se začal psát v roce 2011. Pan Joao Pereira de Souza objevil jednoho dne na pláži umírajícího tučňáka. Ani na moment nezaváhal a vzal si zraněné a vyčerpané zvíře k sobě domů. Tam ho ošetřil a zachránil tak tučňákovi život. V ten moment ještě netušil, že se z nich stanou celoživotní přátelé.

Joao zachránil malého tučňáka od jisté smrti

Když se Joao procházel ten den po pláži, všiml si, že na jednom balvanu leží nehybně tučňák. Přišel blíž a bylo mu jasné, že pokud zvířeti nepomůže, uhyne pomalou a bolestivou smrtí.

Tučňák byl:

  • Vyhladovělý a vyčerpaný
  • Pokryty ropným olejem

Joao si vzal tučňáka k sobě domů, kde ho ošetřil, nakrmil a vyčistil olej z jeho peří. To mu trvalo celý týden, než se oleje konečně zbavil. Tučňák u něj zůstal 8 měsíců, než se plně zotavil. Poté ho Joao vypustil zpět do volné přírody. Nečekal však, že se s opeřeným přítelem ještě někdy shledá.

Tučňák mu jeho dobrodiní oplácí každoroční návštěvou

K tomu, aby Joaa navštívil, však musí vynaložit značné úsilí. Tento věrný opeřenec uplave každý rok přes 8000 km, aby se setkal se svým zachráncem.

Pan Joao pojmenoval svého přítele Dindim. Svůj vztah s Dindimem shrnuje slovy:“Miluji ho. Je jako by byl mé vlastní dítě. A věřím, že je to vzájemné.“

Nikdo jiný než pan Joao se nesmí tučňáka dotknout. Joao Dindima hostí u sebe doma. Nechává ho, aby mu ležel na jeho klíně, sprchuje ho a krmí sardinkami. Dindimova strava se skládá převážně z ryb, hlavně ze sardinek. Pan Joao věří, že mu dodají potřebnou sílu na dlouhou cestu.

Dindim navštěvuje Joaa každé léto

Obvykle se na ostrov, kde žije pan Joao, vrací v červnu a v únoru se vydává na dlouhou cestu do pobřežní oblasti Chile a Argentiny na období rozmnožování. Pouto mezi Dindimem a Joaem je naprosto výjimečné a jejich přátelství nezničila ani obrovská vzdálenost.