Turecká rodina působí jako omyl evoluce, protože chodí po všech čtyřech

Rodina Ulasů žije ve velmi odlehlé části Turecka. Na první pohled je na jejich rodině něco velmi zvláštního. Na rozdíl od nás ostatních nepoužívají při chůzi jen nohy. Chodí po všech čtyřech jako opice. Celkem pět sourozenců z této rodiny chodí velmi zvláštním způsobem. Ostatní chodí stejně jako my ostatní. Vypadá to, že tito lidé přeskočili evoluci. Co na to říkají vědci?

Jedinečná rodina

Pět sourozenců (šestý zemřel v pěti letech) chodí po čtyřech. Ženy většinou zůstávají v domě s rodinou, protože mají strach z posměšků. Není se čemu divit, protože lidé z okolí se na ně dívají podezíravě. Dokonce po nich házeli kameny, protože je tato rodina jiná než všichni ostatní. Velmi dobře si to uvědomují, protože se k nim jejich okolí nechová zrovna hezkým způsobem.

the-sun.com

Lidé naposled chodili tímto způsobem před čtyřmi miliony let, ale tato rodina se evidentně do této doby vrátila. Sourozenci jsou přitom velmi hbití a chodí tímto způsobem velmi rychle. Jejich matka rodila děti velmi rychle po sobě, což by mohlo být součástí problému. Odborníci se neustále snaží najít důvod, proč tito sourozenci chodí po čtyřech. Zatím se jim to nepodařilo.

Čtěte také: Roman Šebrle nedávno objevil novou lásku: Jeho srdce ukořistila kolegyně z TV Prima!

Vzácná genetická porucha

Na začátku se vědci domnívali, že tato rodina otočila čas a vývoj. Nakonec zjistili, že jde o genetickou vývojovou poruchu. Všichni sourozenci, kteří chodí po čtyřech, mají také vrozenou poruchu mozku, která se jmenuje cerebelární ataxie. Kvůli této poruše nedokáží udržet rovnováhu na nohou, a proto používají při chůzi také ruce. Ani tato diagnóza jim nepřijde dost dobrá.

Stále se snaží zjistit, co to způsobilo. Na druhou stranu jde podle nich jen o jednorázový patologický stav. To je dobrá zpráva, ale vědcům není jasné, proč se tato porucha objevila pouze u některých sourozenců. Možná na to přijdou, ale možná tato rodina bude navždy záhadou. Jedno je jisté. Nikdo z nás se tohoto potlačení evoluce nemusí obávat.

Zdroj: the-sun.com