Jaromír Soukup, mediální magnát a majitel společnosti Barrandov Televizní Studio, se opět potýká s vážnými problémy. Nedávno skončila jeho společnost v exekuci a byly jí zablokovány bankovní účty. Nyní se navíc objevila další komplikace – odpojení elektřiny, které způsobilo výpadek vysílání všech kanálů TV Barrandov. V tomto článku se podíváme na detaily tohoto incidentu a další potíže, se kterými se Soukupova televize potýká.
Odpojení elektřiny znemožnilo vysílání
V noci z pátku na sobotu došlo k nečekanému výpadku vysílání kanálů TV Barrandov. Všechny programy, včetně TV Barrandov, Kino Barrandov a Krimi Barrandov, přestaly vysílat po 01:00 hodině ráno. Na obrazovkách se místo programu objevily barevné pruhy, nápis „Skupina Barrandov“ a aktuální čas. Příčinou tohoto výpadku bylo odpojení elektřiny ze strany dodavatele.
Andrea Geyer, výkonná ředitelka televize, vysvětlila, že dodavatel jednostranně přerušil dodávky elektřiny poté, co společnost nedokázala zaplatit dlužnou částku ve stanoveném termínu. Nicméně, TV Barrandov se dokázala rychle přepnout na vlastní zdroje elektřiny a od 10:00 hodin ráno bylo vysílání obnoveno. Divákům byly omluveny technické problémy a výpadek vysílání.
Dluhy a exekuce
Barrandov Televizní Studio, firma Jaromíra Soukupa, se již delší dobu potýká s finančními potížemi. Nedávno skončila společnost v exekuci a byly jí zablokovány bankovní účty, což znamenalo, že nemohla provádět finanční operace. Tato situace vedla k dočasné ochraně společnosti před klíčovým věřitelem, který zablokoval účty.
Městský soud v Praze povolil TV Barrandov využít institut individuálního moratoria, který umožňuje firmám v těžké finanční situaci udržet se v provozu a splácet své dluhy. Toto moratorium dává společnosti čas na zpracování restrukturalizačního plánu a nabídnutí řešení věřitelům. Jan Čermák, investor a majitel firmy Servis-24, který v minulém roce vstoupil do Soukupových firem, věří, že tato situace umožní televizi stabilizovat svůj provoz a najít řešení.
Historie a význam TV Barrandov
TV Barrandov získala licenci pro pozemní vysílání a začala vysílat 11. ledna 2009. Původně patřila barrandovskému filmovému studiu, od kterého získala i jméno. V roce 2012 ji Jaromír Soukup koupil od Tomáše Chrenka, a od té doby se stal hlavní tváří televize. Soukup se postupně stal moderátorem diskusních pořadů, zpravodajství a lifestylových magazínů.
Televize Barrandov se zpočátku zaměřovala na starší a nostalgické publikum, což se odráželo i v jejím programu. V roce 2016 se Soukupovi podařilo zvýšit sledovanost a televize dosáhla devítiprocentního podílu. Nicméně, v následujících letech se sledovanost postupně snižovala, a v roce 2022 dosáhla pouze 3,21 procenta mezi diváky staršími 15 let. Tato malá sledovanost vedla k ekonomickým problémům, včetně dluhů a exekuce.
Další problémy a vstup investora
Jaromír Soukup a jeho společnost Barrandov Televizní Studio se potýkají s řadou dalších problémů. Nedávno došlo k vstupu investora Jana Čermáka, majitele firmy Servis-24, který se specializuje na řešení problémů zadlužených firem. Čermák získal poloviční podíl ve společnosti Empresa Media, která vlastní Barrandov Televizní Studio a vydává časopisy Týden, Sedmička a Instinkt.
Tento krok měl pomoci stabilizovat a restrukturalizovat Soukupovy firmy a najít cesty k řešení finančních potíží. Společnost Barrandov Televizní Studio získala dočasnou ochranu před klíčovým věřitelem a využívá individuální moratorium, které jí umožňuje nabídnout věřitelům řešení a pokračovat v provozu.
Zdroj: Blesk.cz