Tyhle mini rolky si zamilujete nejenom vy, ale zamiluje si je také jakákoliv vaše návštěva. Až je sami ochutnáte, bude vám jasné, proč u vás chtějí všichni být. Budete tímto receptem vyhlášená. Zkuste ho! -
Menu

Tyhle mini rolky si zamilujete nejenom vy, ale zamiluje si je také jakákoliv vaše návštěva. Až je sami ochutnáte, bude vám jasné, proč u vás chtějí všichni být. Budete tímto receptem vyhlášená. Zkuste ho!

Jakmile máte vše potřebné na těsto, je třeba si opatřit věci, které jsou určené také na samotnou náplň. Jedná se o trubičky s oříškovo-čokoládovou náplní. A tak už lehce tušíte, co bude třeba. Ideální je mít k dispozici:

  • 500 g lískooříškového krému
  • 200 g sekaných ořechů

Nyní už zbývá jenom posledních několik věcí. Než se trubičky dají do trouby, je třeba nejprve vymazat plech, na což postačí trochu másla. Také je třeba trubičky před pečením potřít, k čemuž bude potřeba kombinace másla a vajíčka. A při podávání je pocukrujete. A to moučkovým cukrem.

Jdeme na přípravu těsta

Začínáme samozřejmě těstem. Tedy konkrétně kváskem. Stačí přidat všechny ingredience a poté  počkat až 30 minut, než kvásek vzejde. Je vhodné dát danou mísu někam do tepla, což bude tvorbě kvásku pomáhat. Jakmile je hotový, už se můžete pustit do samotného těsta. A to vznikne tak, že všechny předepsané ingredience do kvásku jenom přidáte. A potom? Když je těsto zpracováno, dáte ho na teplé místo a necháte nakynout. Opět je vhodné čekat asi 30 minut.

Těsto rozválejte a potřete náplní

Když těsto nakyne, je třeba ho rozválet. A to nikoliv do kulatého tvaru, ale do tvaru obdélníku. To proto, aby se vám lépe vytvářely samotné rolky. Jakmile je těsto rozválené, už ho stačí jenom potřít náplní. Nejprve na něho naneste a rozetřete daný lisko-oříškový krém. Ten už jenom důkladně posypete sekanými ořechy. Vše potřebné máte hotovo a můžete se pustit do tvorby rolek.

Nakrájejte na čtverce, zabalte a poté upečte

Rolky vytvoříte opravdu velmi jednoduše, protože staří pouze nakrájet těsto na čtverce. Jakmile je máte vytvořené, už pouze jeden po druhém rolujete do požadovaného tvaru. Každou hotovou rolu dáváte na plech a poté ji také potřete máslem a vajíčkem. Když jsou plechy plné, můžete s nimi do trouby.

Trouba by měla být rozehřátá na 200 stupňů Celsia, což je optimální teplota pečení. V této teplotě je nechte do doby, než budou krásně dozlatova upečené. Jakmile dosáhnou té správné barvy, vyndejte je a poté je nechte při pokojové teplotě chladnout. Poslední fáze už spočívá v tom, že je posypete moučkovým cukrem a následně je můžete servírovat. Zkuste je a uvidíte, že si pochutnáte. Výsledek bude skvělý! To vám garantujeme.

1
2
Tisk
Nezařazené

Lékaři byli šokováni, když zjistili, jak tato poloha při spánku…

Konečně je večer a vy se po náročném dni chystáte do postele. Už se nemůžete dočkat, až zalezete do peřin…
Nezařazené

Co znamenají různé barvy mycích houbiček? Každá má svůj určitý…

Kuchyňské houbičky používáme téměř všichni každý den při umývání nádobí. Jsou lidé, kteří používají myčku, jež vše obstará, ale stále…
Nezařazené

Toto je nejlepší způsob od uznávané fyzioterapeutky, jak pořádně uvolnit…

Tvrdě pracujete a domů se vracíte až pozdě večer? Nestíháte odpočívat a vaše tělo jede neustále na max? Je vám…
Nezařazené

Tyto buchty dělám podle mojí maminky, která je má od…

Láká vás vyzkoušet něco nového, ale nevíte co? Už vás nebaví pořád dokola opakovat ty stejné recepty, které už stejně…
Nezařazené

Dostali jsme smutnou zprávu o smrti úžasné a známé ženy.…

Smrt je součástí lidského života a bohužel nikdo z nás neví, kdy si pro něj přijde. Kdybychom věděli, kdy si pro…
Nezařazené

Jestli máte doma psa, musíte si tento článek přečíst. Pokud…

Pes je nejlepší přítel člověka, alespoň se to tak říká a ve většině případů to opravdu platí. Znám jen velmi…