Tyhle mini rolky si zamilujete nejenom vy, ale zamiluje si je také jakákoliv vaše návštěva. Až je sami ochutnáte, bude vám jasné, proč u vás chtějí všichni být. Budete tímto receptem vyhlášená. Zkuste ho! -
Menu

Tyhle mini rolky si zamilujete nejenom vy, ale zamiluje si je také jakákoliv vaše návštěva. Až je sami ochutnáte, bude vám jasné, proč u vás chtějí všichni být. Budete tímto receptem vyhlášená. Zkuste ho!

Čeká vás návštěva a vy ji chcete něčím pohostit? Jestliže ano a zároveň nevíte, čím by to mělo být, máme pro vás zajímavý tip. Jsou to velmi chutné mini rolky, které jsou plněné čokoládou a oříšky. Sbíhají se vám sliny už jenom proto, že o tomto jídle mluvíte? Až ho ochutnáte, buďte si jisti, že je ještě lepší než to zní. Ideálním, jak pohostit každou návštěvu. Co budete na recept potřebovat?

Podívejte se na seznam ingrediencí

Je jich sice více, ale výsledek stojí za to. Aby to pro vás bylo jednodušší, tak jsme jednotlivé ingredience rozdělili podle toho, na co jsou používány. To vám usnadní následnou přípravu těchto skvělých rolek. Jako první se podíváme na to, co bude třeba mít k dispozici na kvásek.

 • 1 kostka droždí
 • 2 lžíce cukru
 • 1 lžíce mouky
 • 400 gramů bílého jogurtu

Věci na kvásek znáte. A ten je základem těsta, proto je třeba podívat se také na to, co bude třeba právě i na těsto jako takové. Zde se neobejdete bez těchto konkrétních surovin:

 • 800 g mouky
 • 50 g másla
 • 4 lžíce cukru
 • 1 vejce
 • 1 žlutek
 • 1 špetka soli

Jakmile máte vše potřebné na těsto, je třeba si opatřit věci, které jsou určené také na samotnou náplň. Jedná se o trubičky s oříškovo-čokoládovou náplní. A tak už lehce tušíte, co bude třeba. Ideální je mít k dispozici:

 • 500 g lískooříškového krému
 • 200 g sekaných ořechů

Nyní už zbývá jenom posledních několik věcí. Než se trubičky dají do trouby, je třeba nejprve vymazat plech, na což postačí trochu másla. Také je třeba trubičky před pečením potřít, k čemuž bude potřeba kombinace másla a vajíčka. A při podávání je pocukrujete. A to moučkovým cukrem.

Jdeme na přípravu těsta

Začínáme samozřejmě těstem. Tedy konkrétně kváskem. Stačí přidat všechny ingredience a poté  počkat až 30 minut, než kvásek vzejde. Je vhodné dát danou mísu někam do tepla, což bude tvorbě kvásku pomáhat. Jakmile je hotový, už se můžete pustit do samotného těsta. A to vznikne tak, že všechny předepsané ingredience do kvásku jenom přidáte. A potom? Když je těsto zpracováno, dáte ho na teplé místo a necháte nakynout. Opět je vhodné čekat asi 30 minut.

Těsto rozválejte a potřete náplní

Když těsto nakyne, je třeba ho rozválet. A to nikoliv do kulatého tvaru, ale do tvaru obdélníku. To proto, aby se vám lépe vytvářely samotné rolky. Jakmile je těsto rozválené, už ho stačí jenom potřít náplní. Nejprve na něho naneste a rozetřete daný lisko-oříškový krém. Ten už jenom důkladně posypete sekanými ořechy. Vše potřebné máte hotovo a můžete se pustit do tvorby rolek.

Nakrájejte na čtverce, zabalte a poté upečte

Rolky vytvoříte opravdu velmi jednoduše, protože staří pouze nakrájet těsto na čtverce. Jakmile je máte vytvořené, už pouze jeden po druhém rolujete do požadovaného tvaru. Každou hotovou rolu dáváte na plech a poté ji také potřete máslem a vajíčkem. Když jsou plechy plné, můžete s nimi do trouby.

Trouba by měla být rozehřátá na 200 stupňů Celsia, což je optimální teplota pečení. V této teplotě je nechte do doby, než budou krásně dozlatova upečené. Jakmile dosáhnou té správné barvy, vyndejte je a poté je nechte při pokojové teplotě chladnout. Poslední fáze už spočívá v tom, že je posypete moučkovým cukrem a následně je můžete servírovat. Zkuste je a uvidíte, že si pochutnáte. Výsledek bude skvělý! To vám garantujeme.

Líbil se vám článek?

Tisk
RECEPTY

Takový hovězí vývar jste zaručeně ještě nejedli, přitom je 3x…

Klasický hovězí vývar zná každý. Jedná se o recept, kde se používá hlavně maso a kořenová zelenina. My vás naučíme…
RECEPTY

Z obyčejných palačinek se stane ohromná dobrota. Do těsta přidejte…

Máte rádi palačinky a často si je děláte jen tak? Mohou se po nich vaše děti utlouci? Pokud ano, tak…
RECEPTY

Lahodná polévka před výplatou. Za 30 Kč připravíte hrnec, ze…

Kdo by neznal klasickou bramboračku. Polévka, která má v naší zemi velmi dlouhou tradici je oblíbenou pochoutkou spousty lidí. Každý má…
RECEPTY

Našla starý rodinný recept na krémový nepečený dort, který připravíte…

Tento nepečený dort je hit. Hotový může být za 10 minut a až ho ochutnáte, budete ho stoprocentně milovat. Hodí…
RECEPTY

Babiččina vajíčková pomazánka s tajnou ingrediencí, která vám poblázní chuťové…

Saláty jsou populárním a vděčným jídlem. Máme na mysli hlavně ty majonézové, ke kterým si vezmeme kousek čerstvého rohlíku a…
RECEPTY

Utajovaný recept na salát Coleslaw z KFC se dostal do…

Zeleninový salát nemusí být jenom nakrájenou zeleninou, která nechutná nijak vábně. Jistě jste už slyšeli o velkém hitu, kterým je…