Týraný kůň dostal šanci se rozloučit se svým zachráncem

Internet je místo, kde najdete nespočet dojemných příběhů z celého světa. Ne vždy jsou aktéry jen lidé. Právě příběhy se zvířaty nás dokáží neuvěřitelně chytit za srdce. Tento příběh není výjimkou. Major je kůň, který má za sebou velmi těžký život. Max ho naštěstí zachránil a přesvědčil ho, že lidé nejsou tak špatní, jak si kůň myslel. Bohužel jeho lidský zachránce zemřel a Major nemohl chybět na jeho pohřbu.

Příběh plný důvěry a přátelství

Předchozí majitelé Majora mu svázali hlavu mezi dvě tyče a nechali ho bez jídla a vody po celý měsíc. Něco takového by otřáslo každým z nás. Major po této zkušenosti nevěřil lidem, byl nedůvěřivý a agresivní. Nikdo se ke koni nechtěl přiblížit a majitelé ho chtěli nechat utratit. Naštěstí si ho vzal k sobě muž, který věřil v jeho potenciál.

animalchannel.co

Max měl srdce ze zlata

Max velmi dobře věděl o agresivním chování koně, ale to ho neodradilo. Jeho rodina se obávala, že ho zvíře zabije. Max to ale nevzdával a neustále se snažil, aby kůň překonal traumatickou zkušenost s lidmi. Cesta to bylo poměrně dlouhá a velmi náročná. Muž byl velmi trpělivý a každý den s koněm trávil celé hodiny. Nakonec se mu snažení vyplatilo.

animalchannel.co

Muž si s koněm vybudoval zvláštní pouto

Za dva roky se Major proměnil v milující stvoření, které Maxe milovalo z celého srdce. Dokonce muži dovolil, aby na něm jezdil. „Můj táta ho nikdy nezlomil. Získal jeho srdce. Každý den, hodiny a hodiny otec pracoval, aby si získal důvěru toho týraného koně,“ řekla dcera Jane. Pouto mezi nimi bylo velmi silné a jen díky Maxovi zažil Major přátelství a lásku. To bohužel v říjnu 2020 skončilo.

animalchannel.co

Poslední sbohem

Max v roce 2020 zemřel. Maxova rodina chtěla uctít jejich zvláštní pouto, a proto dovolila přístup na pohřeb i Majorovi. Ten k němu došel a naposledy se rozloučil se svým lidským přítelem a zachráncem. Dal mu poslední polibek a rozloučil se s mužem, který mu vrátil naději na krásný život. Tak dojemný a netradiční pohřeb jste zaručeně nikdy neviděli.

animalchannel.co

Zdroj: animalchannel.co